Kandidātu arhīvs

Juris Dobelis
Medijos:

TB/LNNK

LR Augstākās Padomes, Rīgas domes, 8. un 9.Saeimas deputāts.

Deklarācija CVK

Vēstule Haritonova atbalstam

1994.gada oktobrī Juris Dobelis nodeva Ministru prezidentam Mārim Gailim 360 sabiedrībā pazīstamu cilvēku parakstītu vēstuli, kurā tika lūgts mainīt drošības līdzekli reketā apsūdzētajam Ivanam Haritonovam.

Avots: LETA

Liecības Lemberga stipendiātu lietā

2007.gadā, tāpat kā vairāki citi Saeimas deputāti, J.Dobelis sniedza liecības Ģenerālprokuratūrā t.s. Lemberga stipendiātu lietas ievaros saistībā ar 2001. - 2006.gadā Saeimas deputātu saņemtajiem nelegālajiem maksājumiem no Ventspils uzņēmumu “melnās kases”. Ģenerālprokurors J.Maizītis gan norādīja, ka nopratināšana vēl nenozīmē, ka minētie deputāti būtu pieņēmuši neatļautus maksājumus.

Avots: LETA

Nespējīgā parlamentārās izmeklēšanas komisija

2007.gada augustā tika publiskoti nelikumīgi noklausītu telefona sarunu atšifrējumi, kuros  A.Grūtups un viņa biroja advokāti sazinās ar tieslietu sistēmas amatpersonām, mēģinot panākt sev labvēlīgus lēmumus, nereti pat saskaņojot vai palīdzot rakstīt tiesu spriedumus. 2007.gada septembrī tika izveidota parlamentārās izmeklēšanas komisija par iespējamu pretlikumīgu un neētisku rīcību tieslietu sistēmā. Par tās priekšsēdētāju tika ievēlēts TB/LNNK deputāts Juris Dobelis. Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli, parlamentārās izmeklēšanas komisijai ir ārkārtīgi plašas pilnvaras. Tā var izdarīt revīzijas valsts, pašvaldību un privātajās institūcijās, izsaukt un nopratināt lieciniekus. Atteikuma gadījumā komisija var izmantot policijas palīdzību. Tomēr J.Dobeļa vadītās komisijas darbība tika vērtēta kā ārkārtīgi vāja. Komisijas darbības termiņš tika vairākkārt pagarināts. 2008.gada vasarā no komisijas izstājās JL deputāte juriste Ilma Čepāne, paužot neapmierinātību ar komisijas darba kvalitāti. Pēc gandrīz divu gadu darbības parlamentārās izmeklēšanas komisija 2009.gada jūnijā sniedza astoņu lappušu garu ziņojumu, kurā bija galvenokārt vispārīgi ieteikumi tiesu varas darbības uzlabošanai. Komisijas darbību kritizēja arī Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris.

Avots: LETA, Saeima

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 13.06.2016

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!