Kandidātu arhīvs

Jurijs Zaicevs
Medijos:

Kriminālprocess par dokumentu viltošanu partijas reģistrācijā

2013.gada aprīlī sāktā kriminālprocesā Drošības policija (DP) secinājusi, ka J.Zaiceva iepriekš vadītās Daugavpils partijas „Gods un kārtība” reģistrēšanā ir notikusi dokumenta viltošana, ko izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. 2014.gada augustā DP kriminālprocesa materiālus nodeva prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret četrām personām.
DP neatklāj šo personu vārdus, taču zināms, ka augustā J.Zaicevs un vēl vairāki Latvijas Krievu savienības (LKS) 12.Saeimas deputātu kandidāti izsaukti uz pārrunām Drošības policijā.

DP apliecina, ka tas noticis saistībā ar dokumentu viltošanas lietu. LKS līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs presei sacīja, ka izsaukts tika arī Filips Dubins, Nikolajs Harlamovs, Pāvels Prozors un Aleksandrs Kuzmins.

Daugavpils ziņu portāls Gorod.lv iepriekš rakstīja, ka Drošības policija apšaubīja, vai partijas „Gods un kārtība” dibināšanas sapulcē piedalījās 200 dibinātāju, kā to prasa likums. Partija tika dibināta 2012.gada decembrī, tā esot prezentēta kā antifašistisks politisks spēks. J.Zaicevs pašvaldību vēlēšanās piedalījās no partijas „Daugavpils atdzimšana” saraksta, un, neskatoties uz uzsākto kriminālprocesu, tika ievēlēts par pilsētas domes deputātu.

Avoti:
Turpinās kriminālprocess par J.Zaiceva vadītās partijas iespējamo dokumentu viltošanu. Gorod.lv. 13.01.2014
Pieci LKS deputātu kandidāti izsaukti uz pārrunām Drošības policijā. Tvnet.lv (BNS). 15.08.2014
KNAB sniegtā informācija. 26.08.2014

Nepietiekamas valsts valodas zināšanas un pašvaldības nauda to uzlabošanai

2014.gada martā Valsts valodas centrs konstatēja, ka Daugavpils domes deputātam Jurijam Zaicevam un diviem viņa kolēģiem jāpaaugstina valsts valodas zināšanas. Daugavpils dome no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīra 6900 eiro, lai deputāti pusgadu varētu latviešu valodas zināšanas uzlabot kursos. J.Zaicevs norādīja, ka nepiekrīt tam, kā Valsts valodas centrs ir novērtējis viņa valsts valodas zināšanas. "Jā, dzimtā valoda man ir krievu, latviešu valodā man ir nelielas kļūdas, bet tas man netraucē iepazīties ar likumiem, lēmumprojektiem, citiem dokumentiem, sarunāties ar cilvēkiem,” viņš latviešu valodā skaidroja aģentūrai Leta un pauda viedokli, ka noteiktās valodas prasmes prasības pašvaldību deputātiem ir pārāk augstas.

J.Zaicevs balsojumā nepiedalījās, taču no pašvaldības naudas izmantošanas neatteicās, sakot, ka viņam nav tik augsts ienākumu līmenis kā kolēģiem, kas esot redzams viņa ienākumu deklarācijā. Deklarācija par 2013.gadu liecina, ka viņa kopējie ienākumi tajā bijuši 2658 lati, no kuriem 2058 saņemti par darbu domē. Maijā, aptuveni mēnesi pēc domes lēmuma par valodas kursu apmaksāšanu deputātiem,  J.Zaicevs ziedojis savai partijai – Latvijas krievu savienībai – 400 eiro, bet jūlijā vēl 200 eiro.

Avoti:
Soikāns, I. Daugavpils dome piešķir 6900 eiro trim pašvaldības deputātiem latviešu valodas apguvei. Leta. 14.04.2014
KNAB partiju finanšu datubāze
VID amatpersonu ienākumu deklarāciju datubāze

Pēdējās izmaiņas veiktas 15.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!