Kandidātu arhīvs

Jānis Geduševs
Medijos:

Atrastās informācijas kopsavilkums:

KNAB soda par valsts amatpersonas amata savienošanas ierobežojumu pārkāpšanu

Par valsts amatpersonas amata savienošanas ierobežojumu pārkāpšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis 71,14 eiro naudas sodu bijušajam Rīgas Pašvaldības policijas priekšniekam Jānim Geduševam.

KNAB 2013.gada decembrī konstatējis, ka Geduševs savienojis Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieka amatu ar aizliegto biedrības "I Policijas bataljona biedrība" valdes locekļa amatu no 2010.gada 3.jūnija līdz 2013.gada 23.aprīlim.

Avoti:

Kristovskis, G. KNAB soda Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieku Geduševu. LETA, 10.02.2014.

Uz augšu

Atklāj nesaimniecisku darbību Geduševa vadītajā Rīgas pašvaldības policijā

2005.gadā Rīgas domes Audita un Revīzijas pārvalde atklāja daudzus pārkāpumus pašvaldības policijas darbā.

Pabeigtajā pārbaudē par pašvaldības policijas finansiāli saimniecisko darbību laikā no 2004. gada 1. janvāra līdz 2005. gada 31. maijam konstatētas nekārtības budžeta sadalē un algu izmaksās. Plānojot algu fondu, netika aprēķinātas piemaksas par darba intensitāti, virsstundu un nakts darbu, darbinieku aizvietošanu u.c. Šīm izmaksām policijas vadība pamanījusies izmantot ieekonomētos līdzekļus, kas uzkrājušies vakanto štatu vietu dēļ. Pērn šāda ekonomija algu fondā uzkrājusies 628 220 latu apjomā, no kuriem vairāk nekā pusmiljons latu izmaksāts prēmijās.
Tā laika policijas priekšnieks Jānis Geduševs un trīs viņa vietnieki munīcijas iegādei izlietojuši 14 683 latus, lai gan iegādātas 181 000 patronas. No tām izlietotas 78 532 par 7889 latiem. J. Geduševs ar saviem vietniekiem četratā šaušanas nodarbībās izlietojuši 9608 patronas jeb vidēji 2402 patronas katrs. Tas ir vairāk nekā jebkura rajona vai priekšpilsētas pārvaldes darbinieki, secināts revidentu ziņojumā.

Geduševam pārmeta prēmiju nesaskaņošanu ar darba devēju – domes priekšsēdētāju, lielo vakanto vietu skaitu policijas štatā, 50 000 kilometru nobraukšanu ar policijas auto, kurai nav veikta tehniskā apskate, atteikšanos no līgumsoda 20 000 latiem par piegādes termiņa pārkāpšanu kutera piegādē un citiem iespējamiem pārkāpumiem vai darba nepilnībām.

2005.gada 25.augustā Rīgas domes Drošības un kārtības jautājumu komiteja uzdeva Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) priekšniekam Jānim Geduševam novērst revīzijā atklātos trūkumus un nepilnības RPP darbībā.

RPP priekšnieks komitejas sēdē informēja deputātus, ka liela daļa no Rīgas domes Audita un revīzijas pārvaldes konstatētajiem trūkumiem jau esot novērsti. Piemēram, 2006.gada budžeta projektā RPP ir plānojusi līdzekļus gan algām, gan papildu atalgojumam - piemaksām, pabalstiem un prēmijām. Tās arī tiks uzrādītas atbilstošajā ekonomiskās klasifikācijas kodā, kā to prasa revidenti.

Avoti:
Āboltiņš, J. Atklātas nekārtības pašvaldības policijā. Rīgas Balss, 12.08.2005.
Brence, L. Geduševs taisnojas. Rīgas Balss, 19.08.2005.
Dzintars, R. Kritizē pašvaldības policijas vadību Latvijas Avīze, 20.08.2005.
Lazdiņa, L. Deputāti prasa pašvaldības policijai budžeta izlietojuma plānu. Diena, 26.08.2005
Andrejs Karpovičs, Uzdod mēneša laikā novērst revīzijā atklātos trūkumus RPP darbā, LETA, 25.08.2005

Uz augšu

Ierosināta krimināllieta par Rīgas Pašvaldības policijas vadības bezdarbību

Rīgas Galvenās policijas pārvaldes Ekonomikas policijas 6.nodaļā 2003.gada 9.maijā ierosināta krimināllieta par Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) vadības bezdarbību, izīrējot telpas Rīgā, Katrīnas dambī 31, juridiskajam birojam "Alibi".

Krimināllieta ierosināta pēc Krimināllikuma 319.panta - par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, tas ir - ja valsts amatpersona tīši vai aiz nolaidības neizdara darbības, kuras tai pēc likuma vai uzlikta uzdevuma jāizdara, lai novērsti kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai. Telpas izīrētas par 1628 latiem, nav gan zināms, par kādu laika posmu šī īres nauda ir pieprasīta.

„Kandidatiuzdelnas.lv” Valsts policijā noskaidroja, ka VP rīcībā nav informācijas par lietas tālāko virzību. VP sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietnieks Toms Sadovskis paskaidroja, ka policijas nodaļa, kura izskatīja konkrēto lietu, esot likvidēta un līdz 2014.gada 8.septembrim informāciju par tālāko lietas virzību iegūt neizdevās.

Avoti:
Rutka A., Ierosināta krimināllieta par Rīgas Pašvaldības policijas vadības bezdarbību, LETA, 22.05.2003
Valsts Policija

Uz augšu

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!