Kandidātu arhīvs

Jānis Dinevičs
Medijos:

Atrastās informācijas kopsavilkums:

„Latvijas aviolīniju” īpašumu izpārdošana

1993.gadā pēc pilnvaru beigām Augstākajā padomē J.Dinevičs kļuva par „Latvijas aviolīniju” prezidentu. Pirms viņa stāšanās amatā uzņēmums bija neizdevīgi aizņēmies vairāk nekā 12 miljonus USD „Bankā Baltija”. Lai dzēstu parādus, J.Dineviča vadītās „Latvijas aviolīnijas” pārdeva aviokompānijas īpašumus - lidmašīnas un nekustamos īpašumus - ārzonas firmai „Valley Investment”. Tā figurēja arī „Latvenergo” trīs miljonu lietā. Caur šo firmu tika pārskaitīta nauda uz politiķa Andreja Panteļējeva kontu. 
J.Dinevičs, vēlāk liecinot „Bankas Baltija” lietā tiesā, sacījis, ka īpašumi pārdoti, lai dzēstu parādus. Lidmašīnu un uzņēmumam piederošās viesnīcas pārdošanas darījumus viņš kārtojis ar bankas īpašnieku Aleksandru Laventu un bankas juristiem un pircēju firmu pārstāvjus viņš nekad neesot redzējis.

J.Dinevičs arī presē pauda, ka uzņēmuma vadītāja posteņa ieņemšana bijusi viņa kļūda, jo jau pirms tam esot bijis izlemts, ka «aviācija aizies skandināviem”, taču viņš uzskatījis — lai saglabātu nacionālo aviokompāniju, „vajadzēja strādāt ar Krievijas aviosabiedrību».

1995.gadā valsts uzņēmums „Latvijas aviolīnijas” tika atzīts par maksātnespējīgu. Kā vēlāk norādīja Valsts kontrole, tas noticis vadības neefektīvas valsts mantas apsaimniekošanas un likumu neievērošanas rezultātā. Piemēram, pārdodot viesnīcu “Latavio” un sanatoriju “Baltija”, nav pieprasīta samaksa Ls 126 091 apmērā no pircēja “Valley Investment Ltd”, kā bija paredzēts līgumā. Tika atklāta arī nelietderīga naudas izmantošana, piemēram, 1994. gadā samaksāti vairāk nekā 28 tūkstoši latu par astoņu nedēļu ilgām apartamentu lietošanas tiesībām gadā klubā “Pueblo Canario” (Spānija) uz 3 gadiem.

J.Dinevičs arī bija ņēmis 127 000 latu lielu kredītu „Bankā Baltija” kā privātpersona.

Avoti:
Par pārbaudi akciju sabiedrībā “Latvijas aviolīnijas”. Latvijas Vēstnesis. 29.03.1996.
Saulīte, J. BB lietā liecības sniedz Jānis Dinevičs. Leta. 04.03.1999.
Dinevičs liecina BB lietā. Diena. 05.03.1999.
Egle, I. LSDSP iespējamais premjera amata kandidāts - Jānis Dinevičs. Rīgas domes deputāts Jānis Dinevičs, kandidē ar pirmo numuru Latgalē. 08.09.2006.

Uz augšu

Apšaubāmas atkritumu apsaimniekošanas reformas gatavošana

2007.gadā Rīgas domē tika gatavota atkritumu apsaimniekošanas reforma, kuru vadīja vicemērs J.Dinevičs. Prese vairākkārt norādīja uz aizdomām, ka jaunie Rīgas atkritumu apsaimniekošanas noteikumi radītu labvēlīgu vidi atkritumu pārstrādes biznesa shēmai, ko, iespējams, Rīgā plānoja īstenot Tautas partijas dibinātāja Andra Šķēles ģimenei pastarpināti piederošā firma „Ekodoktrīna”. Saskaņā ar līgumu, kuru „Ekodoktrīna” bija noslēgusi ar pilsētas atkritumu apsaimniekotāju Getliņi EKO, tā iegūtu ekskluzīvas tiesības rīkoties ar visiem Getliņos ievestajiem atkritumiem.

2007.gada novembrī reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra pienākumu izpildītājs finanšu ministrs Oskars Spurdziņš (TP) reformu apturēja. Ministrija bija fiksējusi vairākus punktus, kas ir pretrunā ar Atkritumu apsaimniekošanas likumu un citiem likumiem. Daži no tiem - neskaidra kārtība maksas noteikšanai par sadzīves atkritumu savākšanu, konkurences ierobežošana, šķēršļi atkritumu šķirošanai, Getliņu poligona ātrāka aizpildīšanās. Šos argumentus, iebilstot pret reformu, izteica arī a/s Latvijas Zaļais punkts, Latvijas darba devēju konfederācija (LDDK), Latvijas atkritumu saimniecības asociācija, Latvijas Tirgotāju asociācija un starptautiskie operatori L&T un Ragn-Sell.

J.Dinevičs sacīja, ka uzdos vides departamentam izstrādāt plānu tālākai rīcībai. Departamentā pauda gatavību to koriģēt, ņemot vērā ministrijas norādes.

Avots:
Rozentāle, L. Apturēto atkritumu reformu mēģinās pieņemt vēlreiz. Diena. 07.11.2007.

Uz augšu

„Kļūda” balsojumā par daudzstāvu ēkas būvniecību

2007.gada decembrī Rīgas domes deputāti negaidīti atbalstīja iepriekš noraidīto ieceri Pārdaugavas zaļajā teritorijā starp Kuldīgas, Gregora un Elvīras ielām celt daudzstāvu ēku ar 150 dzīvokļiem. Projektu virzīja uzņēmums „Kvarta”, kuras līdzīpašnieks pastarpināti bija kādreizējais Jūrmalas mērs, vairākos finanšu skandālos iesaistītais Andrejs Inkulis.

Vairāki deputāti no Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas, viņu vidū vicemērs J.Dinevičs, pēc balsojuma sacīja, ka vienkārši kļūdījušies, jo domājuši, ka balso par citu jautājumu. "Šis patiešām bija negadījums," sacīja J.Dinevičs. Pirms sēdes koalīcija vienojusies, ka katrs lems, kā vēlas, taču viņš jautājumu esot pārpratis.

Pirmajā balsojumā balsis bija sadalījušās vienādi, un, tā kā „Kvarta” domē vērsās ar iebildumiem, dažus mēnešus vēlāk notika atkārtots balsojums. Dažas dienas pēc otrā, uzņēmumam labvēlīgā balsojuma, Vides komitejā pat tika virzīts jautājums par lēmuma atcelšanu, taču iespējamo zaudējumu dēļ, kas domei būtu jāatmaksā „Kvarta” par jau nobalsota lēmuma anulēšanu, jautājums līdz domes sēdei tā arī nenonāca.

Avoti:
M.Arnicāns. Korupcija Rīgas domē. Diena. 29.03.2008.
M.Arnicāns. Dome kļūdu atzīst, bet nelabo. Diena. 17.01.2008.

Uz augšu

Pēdējās izmaiņas veiktas 13.06.2016

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!