Kandidātu arhīvs

Iveta Zalpētere
Medijos:

Autoritārs vadības stils un citi pārkāpumi PA vadītājas amatā

2012.gada maijā portāls TVNET publicēja anonīmu vēstuli, kuru it kā rakstījuši bijušie un esošie I.Zalpēteres vadītās Privatizācijas aģentūras (PA) darbinieki. Vēstulē I.Zalpēterei bija pārmests mobings pret darbiniekiem, pārspīlēta birokrātija, nekompetence un savtīgums, kā arī detalizēti izklāstīta virkne viņas it kā pieļautu pārkāpumu.

Vēstule tika nosūtīta arī PA darbu uzraugošajām atbildīgajām amatpersonām. Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts (Reformu partija) uz to reaģēja, pasūtot ārēju neatkarīgu izvērtējumu par PA darba organizāciju, personāla politiku un citiem jautājumiem.

Trīs mēnešus vēlāk auditā, ko veica SIA "Moi", tika gūts apstiprinājums anonīmajai informācijai. Ziņojumā pausts, ka PA konstatēti emocionālās vardarbības gadījumi no valdes priekšsēdētājas, nav pārliecības, ka PA tiek nodrošināta veselībai droša vide, par ko darbinieki baidās runāt, jo jūtas nedroši par savu darba vietu. Auditā arī secināts, ka atsevišķu valdes locekļu pilnvarojums un reālā darbība neatbilst viņu atbildības jomām. Tās ir nevienmērīgi sadalītas starp valdes locekļiem, un atalgojums nekorelē ar faktisko atbildības sadalījumu. Tāpat tika secināts, ka I.Zalpētere selektīvi pieprasa detalizētas ikdienas atskaites no darbiniekiem, ko viņi vairumā gadījumu uztver kā soda mēru, nevis kā pasākumu efektivitātes uzlabošanai.

Ekonomikas ministrs pēc audita rezultātu saņemšanas paziņoja, ka tiks uz pusi samazināts PA valdes sastāvs. Nesagaidījusi akcionāru sapulci, 5.septembrī I.Zalpētere iesniedza atlūgumu. Viņa pārbaudē konstatētajam nepiekrita un pārmeta D.Pavļutam iejaukšanos aģentūras darbā, tā agresīvu politizāciju un apzinātu valsts pārvaldes un korporatīvās pārvaldības principu pārkāpšanu.

LTV1 raidījums „De Facto” ziņoja, ka viens no I.Zalpēteres atlūguma iemesliem varētu būt pretēji valsts interesēm un ekonomikas ministra nostājai sākta nekustamā īpašuma Rīgā, Kronvalda bulvārī privatizācija. Runa bija par valstij piederošo zemi ar tenisa kortiem līdzās Nacionālā teātra ēkai, kas iznomāta kādai Baltkrievijas pilsonei. Teātris zemi bija nolūkojis nākotnes attīstībai, un bija arī sagatavots likuma grozījumu projekts, kuru pieņemot, potenciāli pastāvētu iespēja sākto zemes gabala privatizāciju apturēt. Taču, neskatoties uz valdības vēlmi īpašumu saglabāt valsts īpašumā, PA lēmusi par pirmpirkuma tiesībām un šī zemes gabala privatizācijas noteikumiem. Turklāt, pateicoties Rīgas domes lēmumam mainīt zemes izmantošanas mērķi, izsoles sākumcena bija noteikta gandrīz desmit reizes zemāka nekā 2008.gadā, kad pirmoreiz bija mēģināts to pārdot.

Anonīmajā vēstulē, kurai sekoja PA audits, bija arī teikts, ka I.Zalpēteres „galvenais patrons” ir kādreizējais „Vienotības” valdes loceklis un par partijas pelēko kardinālu dēvētais Edgars Jaunups. Viņš kopā ar domubiedriem 2013.gadā dibināja partiju „Latvijas attīstībai”, no kuras I.Zalpētere kandidē 12.Saeimas vēlēšanās.

Avoti:
Darbinieki stāsta, ka Privatizācijas aģentūrā bļaujot un ņirgājoties. TVnet.lv. 22.05.2012.
Spalvēns, R. Pēc neglaimojoša Privatizācijas aģentūras darbības audita samazinās aģentūras valdes locekļu skaitu. Leta. 08.09.2012.
Arī audits Privatizācijas aģentūrā konstatējis „mobingu un bosingu”. Pietiek.com. 08.08.2012.
Spalvēns, R. PA vadītāja Zalpētere iesniegusi atlūgumu. Leta. 05.09.2012.
LTV1 De Facto. 09.092012.

Pēdējās izmaiņas veiktas 15.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!