Kandidātu arhīvs

Ivars Kalvišķis
Medijos:

Atbrīvo no amata “Latvijas kuģniecībā” saistībā ar Valsts kontroles konstatētajiem pārkāpumiem

2001.gada oktobrī Privatizācijas aģentūras (PA) valde no amatiem atbrīvoja PVAS "Latvijas kuģniecība" (LK) pilnvarniekus - Druvi Skulti un Ivaru Kalvišķi saistībā ar Valsts kontroles (VK) konstatētajiem pārkāpumiem LK jauno tankkuģu iegādes darījumā.

2000.gada 11.jūlijā LK noslēdza vienošanos ar "Tsakos" par trīs tankkuģu iegādi, samaksājot 12 miljonu ASV dolāru drošības naudu. Katra tankkuģa cena bija 41,6 miljoni ASV dolāru. VK uzskata, ka par šo vienošanos nebija informēta LK padome. Tomēr 14.jūnijā to atbalstīja LK akcionāru pilnsapulce. 25.jūlijā LK akcionāri nolēma apstiprināt parametrus banku finansējumam tankkuģu iegādei, paredzot uz 15 gadiem aizņemties 70% no kuģu vērtības, aizdevumu nodrošinot ar kuģa ķīlu un citām garantijām. VK konstatējusi, ka kuģu pirkums ir izdarīts brīdī, kad pēc strauja fraktēšanas cenu kāpuma ir sācies kritums. Frakta likmju samazināšanās izsauc gan lietotu kuģu cenas kritumu, gan arī jaunbūvējamo kuģu cenu kritumu, apgalvo VK.

LK valsts pilnvarnieki bija izdarījuši procesuālus pārkāpumus kuģu iegādes procesā: nebija informējuši savu pilnvaru devēju - PA par kuģu iegādi.

Avoti:
Valsts kontrole konstatē pārkāpumus LK jauno tankkuģu iegādē, LETA, 19.12.2001
Kārkliņa D., PA valde no amatiem atbrīvo visus LK pilnvarniekus, LETA, 12.10.2001
Aģentūras LETA personu arhīvs

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!