Kandidātu arhīvs

Irina Cvetkova
Medijos:

Bargākais sods par ētikas kodeksa pārkāpumiem

I.Cvetkova (SC) 2013.gada 7.jūlijā saņēmusi bargāko sodu par Saeimas Ētikas kodeksa pārkāpumu par izteicieniem starptautiskā konferencē. Brīdinājums izteikts par  ētikas kodeksa 7.,9.un 16.panta pārkāpumu, kas nosaka, ka deputāts publiskos izteikumos nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus, tāpat deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju.

Latvijas auditorija par I.Cvetkovas izteikumiem uzzināja, kad portāls kasjauns.lv publicēja materiālu ar atsaucēm uz I. Cvetkovas interviju no interneta izdevuma krievu valodā www.rubaltic.ru par  viņas piedalīšanos Vašingtonā starptautiskās organizācijas „Pasaule bez nacisma” konferencē.

I.Cvetkova visas intervijas garumā uzsver, ka Latvijā atdzimst neonacisms un ka konferencē aicinājusi starptautisko sabiedrību pievērst tam uzmanību. Pēc I.Cvetkovas vārdiem par bīstamām neonacisma atdzimšanas tendencēm liecina 16.marta leģionāru Waffen SS gājiens, ko atbalsta un kurā piedalās valdošās koalīcijas nacionālistiskā partija „Visu Latvijai”, padomju simbolikas aizliegums, Pilsonības likuma labojumi, kas par Latvijas pamatnāciju nosaka latviešus un līvus, kā arī tas, ka pilsonība tiek piešķirta bijušajiem leģionāriem un viņu pēcnācējiem no Jaunzēlandes, Austrālijas un Brazīlijas.

I.Cvetkovas pārkāpumu izmeklēja pēc deputāta Valda Liepiņa (RP) iesnieguma. Liepiņš uzskatīja, ka deputātes izteikumi gan starptautiskajā konferencē ASV, gan pēc tam intervijās masu medijiem ir ar Saeimas deputāta cieņu nesavienojami, kā arī vērsti uz sabiedrības šķelšanu un bez pamatotas argumentācijas. Politiķis akcentēja, ka Cvetkova darbojas Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijā, kuras galvenais mērķis ir saliedēt Latvijas sabiedrību.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli Cvetkovai paredzēts bargākais sods - rakstveida brīdinājums, paziņojot par to Saeimas sēdē un publicējot komisijas lēmumu «Latvijas Vēstnesī».

Avots:
“Cvetkovai - bargākais sods par deputātuētikaspārkāpumu”, TVNET , LETA, 04.07.2013
Valda Liepiņa iesniegums Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai, 17.06.2013
“Saeimas deputāte Cvetkova: Latvijas pilsonības piešķiršana leģionāru pēctečiem ir neonacisms”, KasJauns.lv, 12.06.2013
Deputat Saeima: Vozroždenije neonacisma v Latviji – reaļnostj. RuBaltic.Ru, 10.06.2013.

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 13.06.2016

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!