Kandidātu arhīvs

Imants Viesturs Lieģis
Medijos:

 

10. Saeimas deputāts

Pilsoniskā savienība

Aizsardzības ministrs (2009. gada marts - 2010. gada novembris), tieslietu ministra pienākumu izpildītājs (2010. gada aprīlis - 2010. gada novembris), bijis diplomāts un Latvijas vēstnieks Spānijā, Beļģijā un citās valstīs, kā arī vēstnieks NATO.

Deklarācija CVK

NATO mācības jūras kāpās

Aizsardzības ministrs I.Lieģis 2010. gada vasarā tika kritizēts par Vārves pagastā notikušajām NATO militārajām mācībām. To ietvaros kāpās tika izbūvēts ceļš, pret kuru asi protestēja vides speciālisti, jo kāpu aizsargjoslā būvniecība nav atbalstāma. Tāpat vides speciālisti bija satraukti par armijas mācību nodarīto kaitējumu dabai.

Avots: LETA

 

2007. gadā kandidāts aizņēmās aptuveni 172 000 LVL, kas 2009. gada beigās bija sarucis līdz aptuveni 80 000 LVL. 2006. gadā I.Lieģis izsniedza aizdevumu aptuveni 44 000 LVL apmērā, kas 2009. gadā samazinājās līdz aptuveni 15 000 LVL.

 

Avots: VID, CVK

 

Imanta Viestura Lieģa komentārs portālam kandidatiuzdelnas.lv:

 

NATO mācību rīkošana Latvijā nevar tikt uzskatīta par notikumu, kas sašķoba manu kā aizsardzības ministra reputāciju. Ja NATO mācības tiek rīkotas ar mērķi apgūt sabiedroto spēku desantēšanu no jūras, tad šim pasākumam nepieciešama arī atbilstoša infrastruktūra. Šajā gadījumā tā tika meklēta īpaši rūpīgi, respektējot to, ka kāpu aizsargjoslā būvniecība nav atbalstāma. Tieši tādēļ, gatavojoties Baltijas valstu un ASV Jūras spēku militārajām mācībām Ventspils apkārtnē tika atrasta vieta, kur nobrauktuvi var veidot nevis no jauna, bet restaurējot jau esošu ceļu, kas būvēts vēl padomju armijas vajadzībām. Pēc restaurēšanas tas tiek uzturēts un nodots pašvaldībai, kas tālāk to izmantos iedzīvotāju un atbildīgo dienestu vajadzībām.

Galīgo lēmumu pieņēma Ministru kabinets š.g. 16.martā. Šāds lēmums tika pieņemts atklāti, pamatojoties uz citu ministriju slēdzieniem un atbildīgo Vides institūciju konstatējumu, ka būvniecība nenodarīs kaitējumu videi.

DELNAs izmantotās atsauces bija tendenciozas.

 

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 15.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!