Kandidātu arhīvs

Ilona Jurševska
Medijos:

Par valsts pārstāvi Latvijas kuģniecībā virza bijušo Ventspils Naftas vadītāju

Trīs mēnešus pēc I.Jurševskas kļūšanas par labklājības ministri par ministrijas pārstāvi AS Latvijas Kuģniecība (LK) padomē tika iecelta bijusī AS Ventspils Nafta vadītāja Olga Pētersone, kas tranzītbiznesa aprindās tika uzskatīta par Ventspils mēram Aivaram Lembergam pietuvinātu personu. O.Pētersonei amats Ventspils Naftā bija jāatstāj, kad A.Lembergs zaudēja ietekmi uzņēmuma padomē un pārsvaru tajā guva pastarpināti lielākie akcionāri - koncerns Vitol. Tūlīt pēc tam I.Jurševska O.Pētersoni uzaicināja darbam LK padomē. Labklājības ministrija LK padomē varēja deleģēt savu pārstāvi, jo tās padotībā esošā Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūra tobrīd pārvaldīja 10% uzņēmuma akciju.

A.Lemberga vadītā partija Latvijai un Ventspilij bija I.Jurševskas pārstāvētās ZZS sadarbības partnere. To, ka smagos noziegumos apsūdzētā A.Lemberga ietekme uz valdības darbu pastāv, atzina arī valdības vadītājs Valdis Dombrovskis (Vienotība) - lai gan A.Lembergs pats uz koalīcijas sēdēm nenākot, viņa viedoklis nākot caur "tiem kolēģiem, kas ir ZZS pusē pie koalīcijas sarunu galda”. Tikmēr pati I.Jurševska žurnālistiem pauda gatavību „roku uz sirds liekot, simtprocentīgi pateikt, ka Labklājības ministrijā nav Lemberga ietekmes". Pēc viņas teiktā, O.Pētersone darbam LK padomē izvēlēta, jo jau iepriekš tajā darbojusies un galvenais esot bijis viņas "kompetence, profesionalitāte un zināšanas par darbu, kas viņai kā valsts pilnvarniecei jāveic.” Iepriekš O.Pētersoni šim amatam bija izvirzījusi VN.

Avoti:
Vitenburga, I. LK padomē šodien iecelto Olgu Pētersoni šim amatam uzrunājusi labklājības ministre Jurševska. LETA, Nozare.lv. 28.01.2011.
Grūbe, D. LK vairākuma akcionāru ievēlētā padome ievēlējusi jaunu kompānijas valdi. LETA, Nozare.lv, 20.12.2010.
LM atzīst: arī iepriekš VSAA no dalības 'Kuģniecībā' neko nav saņēmusi. Delfi.lv, 10.05.2011.
ZZS ministri Lemberga ietekmi sauc par fantāzijām vai noliedz, liekot roku uz sirds. Delfi.lv, 01.06.2011.
Olga Pētersone atstāj Ventspils Naftas valdes priekšsēdētājas amatu. Db.lv. 20.11.2009

Pamatinformācijas par kandidātu: CVK mājas lapa  

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!