Kandidātu arhīvs

Ilmārs Latkovskis
Medijos:

KNAB soda par valsts amatpersonai noteikto komercdarbības ierobežojumu pārkāpšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2014.gada jūnijā Saeimas deputātam Ilmāram Latkovskim (VL-TB/LNNK) piemērojis 150 eiro naudas sodu par valsts amatpersonai noteikto komercdarbības ierobežojumu pārkāpšanu.

KNAB konstatēja, ka Saeimas deputāts I.Latkovskis nav ievērojis likumā noteikto komercdarbības ierobežojumu. Proti, viņa bērns ir vienīgais dalībnieks SIA "Hanasamedia", kura vairākas reizes 2012. un 2013.gadā saņēma pasūtījumus par iepirkumu valsts iestādes - "Latvijas Bankas" - vajadzībām bez atklāta konkursa.

Tāpat KNAB informē, ka I.Latkovska sieva ir vienīgā dalībniece SIA "Sabiedrisko attiecību aģentūra PR Stils", kura 2012.gada 2.februārī un 2013.gada 15.janvārī saņēma pasūtījumu "Latvijas Bankas" vajadzībām bez atklāta konkursa. Par valsts amatpersonai noteikto komercdarbības ierobežojumu pārkāpšanu I. Latkovskim piemērots 150 eiro naudas sods.

KNAB skaidro, ka Saeimas deputāti, kā arī viņu radinieki nedrīkst būt tādas komercsabiedrības dalībnieki, akcionāri, biedri vai tādi individuālie komersanti, kas saņem pasūtījumu par iepirkumu valsts vai pašvaldības vajadzībām, valsts finanšu līdzekļus, valsts garantētus kredītus vai valsts privatizācijas fonda līdzekļus, izņemot gadījumus, kad tos piešķir atklāta konkursa rezultātā.

I.Latkovskis publiski pauda, ka paļaujas uz likumu un uz KNAB kompetenci. "Es paļaujos, ka KNAB rīkojas likuma ietvaros, un tur es neko citu nevaru teikt. Likums gan ir diezgan kuriozs," norādīja deputāts. Viņš arī atzina, ka šo jautājumu regulējušo normu nezināja "tik smalki", tomēr apstrīdēt piemēroto sodu viņš neplāno.

Avoti:
Kristovskis G., KNAB Saeimas deputātam Latkovskim piemēro 150 eiro naudas sodu, LETA, 23.06.2014

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 25.09.2018

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!