Kandidātu arhīvs

Guntis Ulmanis
Medijos:

 

10. Saeimas deputāts

Politiskās apvienības “Par Labu Latviju” valdes priekšsēdētājs, Latvijas Hokeja federācijas valdes loceklis (kopš 2008), hokeja kluba “Dinamo Rīga” līdzīpašnieks, Rīgā rīkotā 2006.gada Pasaules čempionāta hokejā rīkošanas izpilddirekcijas ģenerāldirektors, Latvijas Valsts prezidents (1993-1999).

Deklarācija CVK

G.Ulmanis nedeklarē vērtīgu uzņēmumu

2006.gada sākumā atklājās, ka G.Ulmanis savās valsts amatpersonas deklarācijās nebija norādījis viņam daļēji piederošo 2000.gadā dibināto uzņēmumu “Rīgas investīcijas”. Uzņēmums bija reģistrēts G.Ulmaņa dzīvoklī, to vadīja viņa meita Guntra. "Rīgas investīcijām" piederēja vairākus miljonus latu vērti īpašumi Rīgas centrā, dažus no tiem uzņēmums bija pārdevis. Šos īpašumus “Rīgas investīcijām” bija uzdāvinājusi uzņēmuma 40% kapitāldaļu īpašniece trimdas latviete Irēne Mirjama Stapars. Tādējādi kā šī uzņēmuma īpašniekam G.Ulmanim bija miljonāra statuss. G.Ulmanis skaidroja, ka ir vienkārši aizmirsis norādīt šo faktu savā deklarācijā. Vēlāk viņš laboja savas līdz šim VID iesniegtās deklarācijas, norādot arī “Rīgas investīcijas” īpašumtiesības. KNAB konstatēja, ka G.Ulmanis ir pārkāpis likumu “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”. Lieta tika nosūtīta VID, kas G.Ulmani nesodīja, jo lietā bija iestājies noilgums.

Avoti: LETA, žurnāls “Kas jauns?”, “Baltic Screen”, KNAB

Dalība Gunta Indriksona dzimšanas dienas ballītē

2005.gada decembrī Skonto grupas īpašnieks Guntis Indriksons, atzīmējot savu 50 gadu dzimšanas dienu, aptuveni 120 Latvijas politiskās un ekonomiskās elites pārstāvjiem, starp kuriem bija arī eksprezidents G.Ulmanis, apmaksāja čarterreisu uz Spānijas pilsētu Barselonu. Viesību dalībniekiem tika apmaksātas arī futbola mača biļetes, pieņemšana futbola kluba “Barcelona” muzejā un bankets pieczvaigžņu vienīcā līdz rītam. Laikraksts “Diena” aprēķinājis, ka viena dalībnieka izmaksas bija aptuveni 400 lati. Starp dzimšanas dienas viesiem bija arī Ivars Godmanis, Māris Gailis, Valdis Birkavs, Einārs Fogelis, Valentīns Kokalis, Andris Zorgevics, Dzintars Ābiķis, Vilnis Baltiņš, Ilmārs Rimšēvičs, Kirovs Lipmans, Atis Sausnītis, Ivars Strautiņš, Andris Staris, Armands Stendzenieks, Ilmārs Rimšēvičs, Ziedonis Čevers. Par šo braucienu KNAB uzsāka pārbaudi, jo valsts amatpersonas saskaņā ar šajā laikā spēkā esošo likumu nedrīkstēja pieņemt dāvanas, kas pārsniedz 90 latus. G.Ulmanim kā 2006.gada pasaules hokeja čempionāta rīkošanas izpilddirekcijas ģenerāldirektoram bija valsts amatpersonas statuss. KNAB pārbaudē konstatēja, ka ir pārkāptas likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” normas, tomēr tika nolemts kriminālprocesu nesākt, jo KNAB nebija pilnvaru pārbaudīt ārvalstīs veiktos maksājumus, turklāt lietā ir iestājies noilgums.
Pēc gada, 2006.gada novembrī, G.Ulmanis kopā ar citiem Latvijas politiskās elites pārstāvjiem piedalījās “Latvijas Gāzes” akcionāra “Itera Latvija” organizētā līdzīgā izklaides braucienā uz Kipru, tomēr šoreiz viesi paši sedza savus izdevumus.

Avoti: Diena, KNAB

Pārmetumi par pārlieku dārgo remontu prezidenta dzīvoklī

1996.gadā Valsts prezidenta kanceleja saņēma pārmetumus par G.Ulmanim paredzētā dzīvokļa remontu, kas izmaksāja 71 000 LVL. Kā spilgtākie izšķērdības piemēri tika minēti – tualetes papīra turētājs par 95 latiem, skapītis par 1706 latiem un kristāla spogulis par 632 latiem. Valsts prezidenta kanceleja apgalvoja, ka tā nav atbildīga par izšķērdīgo remonta tāmi, tā esot valdības un finanšu ministra atbildība.

Avoti: LETA, Diena

Partiju maiņa
 

1993.gadā G.Ulmanis tika ievēlēts par 5.Saeimas deputātu no Latvijas Zemnieku savienības (LZS) saraksta. 2001.gadā viņš izstājās no LZS un paziņoja par atbalstu partijai "Jaunais laiks", lai gan partijā neiestājās. 2004.gadā viņš paziņoja, ka ir gatavs atbalstīt no “Jaunā Laika” aizgājušo politiķi Māri Gulbi jaunas partijas veidošanā, un kritizēja JL. 2009.gada martā G.Ulmanis kā goda viesis piedalījās partijas “Jaunlatvija” dibināšanas kongresā. Viņš atzina, ka šīs partijas veidošanā ir piedalījies ar savām idejām, pieredzi un padomu. Tomēr šajā partijā viņš tā arī neiestājās. 2010.gada martā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes G.Ulmanis apgalvoja, ka Saeimas vēlēšanās nekandidēs, taču jau jūnijā negaidīti tika ievēlēts par politiskās apvienības “Par Labu Latviju” valdes priekšsēdētāju. Vēl 2008.gadā intervijā laikrakstam “Neatkarīgā Rīta Avīze” G.Ulmanis bija ārkārtīgi negatīvi vērtējis vienu no PLL līderiem A.Šķēli, apzīmējot A.Šķēles un A.Lemberga savienību par Latvijas politikas “ļaunuma asi”.

 

Kopš 2005.gada G.Ulmanis katru gadu deklarē nedaudz vairāk kā 10 000 LVL skaidrā naudā.


Avoti: VID

Pēdējās izmaiņas veiktas 15.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!