Kandidātu arhīvs

Guntis Rolis
Medijos:

Neprasa brālim segt pašvaldībai nodarītos zaudējumus

2013.gada janvārī Korupcijas apkarošanas un novēršanas birojs (KNAB) konstatēja pārkāpumus Rucavas novada domes un SIA "Water Ser" noslēgtā ūdenssaimniecības infrastruktūras sakārtošanas līguma izpildē. Rucavas novada domes priekšsēdētājs Andis Rolis, G.Roļa brālis, bija uzņēmumam bez atlīdzības nodevis domei piederošu smilti 10 tūkstošu eiro vērtībā, tādējādi radot zaudējumus pašvaldībai. KNAB norāda, ka domes atbildīgo amatpersonu rīcība nav bijusi atbilstoša likumā noteiktajam, ka valsts un pašvaldību finanšu līdzekļi un manta jāizmanto likumīgi, lietderīgi un atbilstoši iedzīvotāju interesēm. Birojs lūdza domei izvērtēt, vai A.Rolis rīkojies atbilstoši likumam un vai nav radījis zaudējumus pašvaldībai. Šādu domes atzinumu KNAB nesaņēma.

Sabiedrība par atklātību „Delna”, kas sekoja šai lietai, norādīja, ka atbilstoši tiesību normām pašvaldībai regresa kārtībā būtu no A.Roļa jāpiedzen zaudējumi, tomēr deputāti par to vienoties nespēja. „Delna” pauda viedokli, ka nevēlēšanās piedzīt domei radītos zaudējumus varētu būt skaidrojama ar faktu, ka vainīgā A.Roļa brālis G.Rolis ir Rucavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks. Pret domes nevēlēšanos bezspēcīga bijusi arī pašvaldību darbu uzraugošā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un tas kopumā parādot, cik „pašvaldībā strādā nekompetenti deputāti, kas dažādu interešu vadīti, klaji ignorē likumus un grauj pašvaldības prestižu un iedzīvotāju uzticību pašvaldībai kā vienai no valsts pārvaldes institūcijām”.

Laikrakstam „Kurzemes Vārds” domes priekšsēdētāja vietnieks G.Rolis apliecinājis, ka pašvaldība negrasās vērsties tiesā pret A. Roli. Domei datu par konkrētiem zaudējumiem neesot, un amatpersonas saukšana pie atbildības esot KNAB kompetence.

Avoti:
France, D. Delna izvērtēs domes rīcību. Kurzemes Vārds. 24.01.2014
Rucavas novada dome nostājas pret tiesu varu un pieļauj valsts nozagšanu. Delna.lv. 05.02.2014
KNAB sniegtā informācija. 26.08.2014

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!