Kandidātu arhīvs

Gunārs Kūtris
Medijos:

Pēc konstatētajiem pārkāpumiem atkāpjas no Finansu policijas pārvaldes direktora amata

2001.gadā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finansu policijas (FP) pārvaldes direktors Gunārs Kūtris atkāpās no amata pēc paša vēlēšanās. G.Kūtris par FP pārvaldes priekšnieku iecelts 1996.gada septembrī.

Ģenerālprokuratūra jau iepriekš, pabeidzot FP darbības pārbaudi, atzinusi to par neapmierinošu. Prokuratūra atzinusi, ka pārāk ilgi ir krimināllietu izmeklēšanas termiņi un neapmierinoša FP iekšējā darba organizācija, kaut gan šīs lietas valstī tiek uzskatītas par būtiskām.Strauji pieaugot izmeklēšanā esošo lietu atlikums.

Prokuratūra norādīja, ka FP vadība nepietiekami izmanto savas kriminālprocesā paredzētās tiesības un pienākumus vadīt un organizēt savu padoto darbu, dodot viņiem konkrētus uzdevumus un norādījumus. Vissliktāk FP strādājot tieši Rīgā, bet kopumā valstī darba rezultativitāte ir augstāka, secināts pārbaudes laikā.

G. Kūtris medijiem sacīja, ka atkāpies no amata, lai atpūstos. Viņš norādīja, ka četri gadi šajā amatā ir pārāk ilgs laiks, tāpēc viņš meklēšot darbu, kur ir mazāka atbildība.

Tiesa gan, vēlak  G.Kūtris piekritis ne mazāk atbildīgiem profesionālajiem izaicinājumiem. 2003.gadā G.Kūtris iecelts par Tieslietu ministrijas valsts sekretāru, 2004.gadā - Saeima viņu apstiprinājusi Satversmes tiesas tiesneša amatā un 2007.gadā ievēlēts par Satversmes tiesas priekšsēdētāju.

Avoti:
Bunte J., Kūtris atkāpies no amata, lai atpūstos, LETA, 06.01.2001
Bunte J., Finansu policijas pārvaldes direktors Gunārs Kūtris atkāpjas no amata, LETA, 06.01.2001

Pēdējās izmaiņas veiktas 25.09.2018

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!