Kandidātu arhīvs

Gunārs Dāboliņš
Medijos:

Atrastās informācijas kopsavilkums

Saņem KNAB pārmetumus par nesadarbošanos korupcijas apkarošanā

2006.gada 9.novembrī preses brīfingā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Aleksejs Loskutovs paziņoja, ka robežsardzei nav izteiktas intereses sadarboties korupcijas apkarošanā un uzraudzībā. Lai arī bija aicināts, preses brīfingā nepiedalījās VRS priekšnieks Gunārs Dāboliņš.

Pēc G.Dāboliņa teiktā, ar faktu, ka notiks preses brīfings, viņš iepazīstināts stundu pirms pasākuma. Uz to viņš nevarēja ierasties, jo šajā laikā piedalījās ikmēneša operatīvajā sapulcē Iekšlietu ministrijā.

G.Dāboliņš nepiekrita KNAB apgalvojumam, ka VRS nesadarbojas ar citām tiesībsargājošajām iestādēm korupcijas novēršanai uz robežas. VRS priekšnieks atzina, 2006.gada augustā pēc viņa pieprasījuma no amata atkāpās VRS Galvenās pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks robežsardzes pulkvedis Jānis Vidriķis. Vēl četri robežsargi uz dienesta pārbaudes veikšanas laiku tika atstādināti no dienesta pienākumu pildīšanas. KNAB rīcībā tika nodoti arī dienesta pārbaužu rezultāti. "Ja tā nav sadarbība, kas tad tas ir?" vaicāja G.Dāboliņš.

Attiecībā uz KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes pausto, ka robežsardzei jāmaina darbinieku atlases sistēma, G.Dāboliņš ieteica viņai pašai iestāties robežsardzes dienestā un mēģināt atlasīt darbiniekus.

Avoti:
Zandere I., Dāboliņš noraida KNAB pārmetumus par nesadarbošanos korupcijas apkarošanā, LETA, 09.11.2006

Uz augšu

Notikusi dienesta izmeklēšana par to, ka vēlējās noklusēt pārkāpumu

2006.gadā Robežsardzes ģenerāļa Gunāra Dāboliņa zvans policistam, kurš Ventspilī aizturēja piedzērušos robežsargu, kļuva par pamatu dienesta izmeklēšanai. Iespējams, G.Dāboliņš telefonsarunā policistam ir pārmetis, ka pārkāpums nav noklusēts. Ziņojumu par ģenerāļa dīvaino zvanu iesniedza Valsts policijas Ventspils pārvaldes priekšnieks Didzis Vilemsons savai vadībai.

Iereibis robežsargs uniformā tika aizturēts policijas reida laikā 1.septembrī. Pēc pāris dienām, kad par šo notikumu sāka interesēties mediji, robežsardzes priekšnieks G.Dāboliņš personīgi piezvanījis policistam un izteicis pārmetumus. Cik noprotams no atstāsta, pārmetumi bija par robežsarga izdarītā pārkāpuma nenoklusēšanu.

Saskaņā ar policista D.Vilemsona ziņoto, G.Dāboliņš telefoniski pārmetis, "kā viņš kaut ko tādu atļāvies izdarīt" (aizturēt piedzērušos robežsargu uniformā) un piedraudējis, ka tagad robežsardze mērķtiecīgi centīsies pieķert policistus, kas "paši piedzērušies mētājas grāvjos".

G.Dāboliņš medijiem ne apstiprināja, ne noliedza atklātībā nākušo informāciju par viņa centieniem ietekmēt cita iekšlietu resora pārstāvi. Taujāts, vai tāds zvans tiešām ir bijis, robežsardzes vadītājs paziņoja: "Es varbūt varu jums pastāstīt, ka vakar lidoju uz Mēnesi... Ziniet, man tas viss ir apnicis!" ģenerālis pārtrauca sarunu.

Pēc dienesta izmeklēšanas premjers Aigars Kalvītis (TP) pauda, ka nav iemesla nomainīt VRS priekšnieku G.Dāboliņu. Pēc viņa domām, G.Dāboliņam ir stingra stāja un viņš ir spējis stāvēt pāri politiskajām interesēm, tāpēc nebūtu jānomaina. Premjers atzina, ka robežsardzē ir atsevišķas problēmas, tomēr tā ir viens no sakārtotākajiem iekšlietu sistēmas dienestiem.

Avoti:
Ierosināta dienesta izmeklēšana pret robežsardzes ģenerāli Dāboliņu, LETA, 14.09.2006
Kalvītis: Nav iemesla mainīt Valsts robežsardzes vadītāju, LETA, 20.09.2006

Uz augšu

Saņem brīdinājumu par neatbilstību amatam

2004.gadā Iekšlietu ministrija (IeM) izteica Valsts robežsardzes priekšniekam Gunāram Dāboliņam brīdinājumu par neatbilstību ieņemamajam amatam. Valsts civildienesta pārvalde (VCP) G.Dāboliņam piemēroja disciplinārsodu - brīdinājumu par neatbilstību ieņemamajam amatam, jo viņš ilgstoši nav spējis nodrošināt normatīvajos aktos noteikto piemaksu par virsstundu darbu un darbu nakts stundās izmaksāšanu robežsargiem.

VCP konstatējusi, ka G.Dāboliņš, neizmaksājot robežsargiem normatīvajos aktos noteiktās piemaksas par virsstundu darbu un darbu nakts stundās, pārkāpis ne vien Darba likumu, bet arī Satversmē noteiktās cilvēktiesību normas. VCP skaidro, ka tādējādi G.Dāboliņš ar nodomu jeb tīši izdarījis disciplināro pārkāpumu, kas kvalificējams kā nekvalitatīva pienākumu pildīšana, kas saistīta ar būtiska morāla kaitējuma nodarīšanu valsts civildienestam.

G.Dāboliņa paskaidrojumā VCP teikts, ka iemesls, kas liedzis Valsts robežsardzei izmaksāt likumā noteiktās piemaksas, ir līdzekļu trūkums.

Avoti:
Iekšlietu ministrija brīdina Dāboliņu par neatbilstību amatam, LETA, 16.01.2004
Aģentūras LETA Personu arhīvs

Uz augšu

Saņem aizrādījumu par pieļautajiem trūkumiem darba organizācijā

2001.gada decembrī, beidzoties dienesta pārbaudei Iekšlietu ministrijā, izvērtējot Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes amatpersonu rīcību Terehovas robežkontroles punkta videonovērošanas sistēmas darbības atjaunošanā, par pieļautajiem pārkāpumiem disciplināri sodītas sešas robežsardzes amatpersonas. Robežsardzes priekšniekam G.Dāboliņam par pieļautajiem trūkumiem darba organizācijā izteikts aizrādījums.

Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš apstiprinājis dienesta pārbaudes rezultātus un atbilstoši komisijas ieteikumam uzdevis G.Dāboliņam par dienesta pienākumu formālu un neefektīvu pildīšanu saistībā ar valsts robežas apsardzībā izmantojamo videonovērošanas sistēmu darbības nodrošināšanu piemērot disciplinārsodu, kas nav zemāks par rakstisku piezīmi.

Tāpat ministrs uzdeva G.Dāboliņam pastiprināti kontrolēt iekšējo normatīvo dokumentu izstrādi un to ieviešanu pakļautajās struktūrvienībās, pārņemot savā bilancē Terehovas, Silenes, Grebņevas, Pāternieku un Meitenes robežpunktos uzstādītās videonovērošanas sistēmas, pārstrādāt to darbības nodrošināšanas iekšējos normatīvos aktus, novēršot un nepieļaujot pretrunu rašanos tajās un nosakot precīzu amatpersonu atbildību.

Avoti:
Ozolnieks E., Par pārkāpumiem videonovērošanas sistēmu darbībā soda sešas robežsardzes amatpersonas; aizrādījumu saņem arī Dāboliņš, LETA, 28.12.2001

 

Uz augšu

Pēdējās izmaiņas veiktas 13.06.2016

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!