Kandidātu arhīvs

Ģirts Valdis Kristovskis
Medijos:

Partiju maiņa

 
 
Bijis trīs dažādu partiju biedrs – vispirms Latvijas ceļa līdzdibinātājs, tad pārgāja uz TB/LNNK, visbeidzot 2008.gadā kopā ar S.Kalnieti izveidojis Pilsonisko savienību.
 
1993.gadā viņš bija viens no partijas „Latvijas ceļš” (LC) dibinātājiem, un tajā pašā gadā no šīs partijas saraksta tika ievēlēts par deputātu 5.Saeimā. Nākamās Saeimas vēlēšanās 1995.gadā LC popularitāte strauji kritās – 6.Saeimā tai bija divreiz mazāk mandātu. Īsi pirms 7.Saeimas vēlēšanām Ģ.V.Kristovskis izstājās no LC un tūlīt tika uzņemts TB/LNNK. No TB/LNNK viņš tika ievēlēts 7. un 8.Saeimā un 2004.gadā – Eiropas Parlamentā. Tuvojoties eiroparlamentārieša mandāta beigām, 2008.gadā no TB/LNNK izstājies, paziņojot par jaunas partijas veidošanu. Kopā ar Sandru Kalnieti izveidoja Pilsonisko savienību, no kuras 2009.gadā ievēlēts Rīgas domē.
 
Avoti:
LETA
 
 
 

2009.gadā saņēma EP pabalstu, esot Rīgas domes deputāta amatā, OLAF pārkāpumus nekonstatēja

 
 
2009.gadā Rīgas Domē ievēlētais līdzšinējais Eiropas parlamenta (EP) deputāts Ģirts Valdis Kristovskis izvēlējās saņemt nevis Rīgas domes deputāta algu, bet viņam sešus mēnešus pienākošos pabalstu par EP mandāta izbeigšanos. Mediji izteica pieņēmumu, ka iemesls šādai rīcībai varētu būt tas, ka EP pabalsts, visticamāk, ir lielāks par Rīgas domnieka algu. Tāpat tika izteiktas šaubas par to, vai šāda rīcība, vienlaikus esot deputāta statusā un saņemot pabalstu, ir likumīga. Ģ.V.Kristovskis apgalvoja, ka EP pabalsta saņemšana ir pilnīgi likumīga, tāpat viņam nav nekādu finansiālu ieguvumu, atsakoties no algas par darbu RD. Tomēr 2010.gada janvārī Ģ.V.Kristovskis atteicās no šī pabalsta saņemšanas, vienlaikus turpinot strādāt Rīgas Domē bez darba samaksas. Viņš skaidroja, ka šādu lēmumu pieņēmis, jo sapratis, ka sabiedrība neakceptē šāda EP pabalsta saņemšanu. 2010.gada jūnijā Ģ.V.Kristovskis saņēma Eiropas biroja krāpšanas apkarošanai apstiprinājumu, ka pabalsts ir saņemts likumīgi.
 
Avoti:
Vilemsons, M., Kozule, E. papildināta - Kristovskis atteiksies no EP pabalsta un Rīgas domē turpinās strādāt bez atalgojuma. LETA. 18.01.2010.
EP esot apstiprinājis Kristovska pabalsta saņemšanas likumību. LETA. 26.06.2010.
 
 
 

Ceļojums par iepirkumu konkursa pretendenta līdzekļiem

 

2001.gadā Valsts ieņēmumu dienests (VID) konstatēja interešu konfliktu toreizējā aizsardzības ministra Ģ.V.Kristovska rīcībā, gadu iepriekš pieņemot Lielbritānijas militārā uzņēmuma „British Aerospace Defence Systems Limited” („BAE Systems”) piedāvājumu apmeklēt Lielbritāniju par uzņēmuma līdzekļiem un apmeklējot uzņēmuma rīkotu izstādi. „BAE Systems" bija viens no četriem pretendentiem Igaunijas izsludinātajā konkursā par radaru piegādi Baltijas gaisa telpas novērošanas sistēmai (BALTNET).
 
Ģ.V.Kristovskis laikrakstam „Diena“ tolaik apgalvoja, ka tā neesot dāvana, jo izstādes un augstu britu amatpersonu apmeklēšana esot smags, intensīvs darbs, nevis izprieca. Viņš neatzina interešu konflikta situāciju, uzsverot, ka konkursu par radaru piegādi, kurā piedalījās "BAE Systems", izsludināja Igaunija, un viņš pats žūrijā neesot, tāpēc nevarot ietekmēt tās lēmumu. „BAE Systems" konkursā neuzvarēja. VID nolēma Ģ.V.Kristovski nesodīt par interešu konfliktu, jo pārkāpumam bija iestājies noilgums. Ministru prezidents Andris Bērziņš (LC) izteica brīdinājumu par ministram neatbilstošu rīcību. 2001.gada augustā Ministru prezidents izdeva rīkojumu, ar kuru ministriem turpmāk tika aizliegts doties privātu fizisku vai juridisku personu apmaksātos komandējumos.
 
Avoti: 
Neimanis, G. Aizsardzības ministru nesoda par interešu konfliktu. NRA. 25.05.2001.
Šņore, I. Kristovskis: brauciens uz Lielbritānijas uzņēmumu "BAE Systems" uzskatāms par darba vizīti. LETA. 25.05.2001.
 
 
 

1999.gadā kā teātra trupas "producents" devās uz Ēģipti

 

1999.gada septembrī Ģ.V.Kristovskis, kurš tobrīd bija LR aizsardzības ministrs, Latvijas Nacionālā teātra trupas sastāvā pavadīja atvaļinājumu Ēģiptē, apmeklējot eksperimentālo teātru festivālu Kairā. Trupas sarakstā aizsardzības ministrs bija ierakstīts kā teātra “producents”, jo viņš bija apmaksājis savas sievas Nacionālā teātra aktrises Ilzes Rūdolfas ceļa izdevumus. Teātra trupas ceļa un uzturēšanās izdevumus apmaksāja vairāki Ventspils un Rīgas uzņēmumi, tomēr Kristovskis apgalvoja, ka viņš pats maksājis par saviem un I.Rūdolfas ceļa izdevumiem. Noprotams, ka arī citiem finansētājiem pienācās līdzvērtīgs pavadošo “producentu” statuss. Jānorāda, ka “producenta” statuss Kristovskim atviegloja ar ceļošanu saistītās formalitātes, jo vīzu kārtošanā bija iesaistīts Latvijas Nacionālais teātris.
 
Avots:
Ponomarova, D., Pļavinska, E. Aizsardzības ministrs Kristovskis Ēģiptē viesojies kā teātra izrādes producents, trupu finasiāli atbalstījušas Vantspils kompānijas. LETA. 13.09.1999.
Prokopova, E., Nagle, G. Ministrs Kristovskis uz Ēģipti ceļojis kā teātra producents. Diena. 14.09.1999.
 
 
 

1997.gadā konstatēts Korupcijas novēršanas likuma pārkāpums

 
1997.gada maijā prese norādīja, ka Ģ.V.Kristovskis ir pārkāpis Korupcijas novēršanas likumu, jo Uzņēmumu reģistrā joprojām minēts kā SIA „Latvijas vairogs” valdes loceklis. Šāds pārkāpums tobrīd tika konstatēts 33 deputātiem. Ģ.V.Kristovskis vēstulē laikrakstam “Diena” toreiz skaidroja, ka 1992.gada 28.maijā dibinātā SIA „Latvijas vairogs“ ir veidota ar mērķi veicināt nodrošinājumu Zemessardzei. Valdē Ģ.V.Kristovskis ievēlēts kā toreizējais Zemessardzes štāba priekšnieks, šo amatu atstājis 1993.gada augustā. Ģ.V.Kristovskis esot sazinājies ar uzņēmuma dibinātājiem un 1997.gada jūnijā sākumā Uzņēmumu reģistrā bija iecerēts iesniegt dokumentus par SIA „Latvijas vairogs” likvidāciju. Šajā laikā daudzi uzņēmumi nebija laikus iesnieguši ziņojumus Uzņēmumu reģistram par to, ka valsts amatpersonas jau ilgāku laiku neieņem amatus dažādos uzņēmumos.
 
Avoti: Diena, LETA
Melnace, B., Ločmele, N., Egle, I. Trešdaļa deputātu pārkāpuši likumu. Diena. 30.07.1997.
Lejiete, M. Vid nolēmis nesodīt 12 deputātus par Saeimā saņemto kompensāciju nedeklarēšanu. LETA. 09.11.1999.
 
 
 

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!