Kandidātu arhīvs

Fridijs Bokišs
Medijos:
Darbība Komunistiskajā partijā pēc 1991.gada 13.janvāra 
 
1995.gadā Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) svītroja Latvijas Sociālistiskās partijas pārstāvi F.Bokišu no 6.Saeimas vēlēšanu sarakstiem, jo saskaņā ar Totalitārisma seku dokumentēšanas centra informāciju viņš pēc 1991.gada 13.janvāra bija darbojies Komunistiskajā partijā. F.Bokišs tolaik bija partijas darba organizācijas komisijas priekšsēdētāja Latvijas Komunistiskās partijas Ludzas rajona komitejā un no amata tika atbrīvots tikai 1991.gada 23.augustā, kad tas tika likvidēts. F.Bokišs šo CVK lēmumu apstrīdēja Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā, kura viņa sūdzību noraidīja.
 
2005.gadā F.Bokišs kandidēja pašvaldību vēlēšanās Ludzā. Pilsētas vēlēšanu komisijas viņu svītroja no vēlēšanu sarakstiem, un šoreiz viņš lēmumu pārsūdzēja Administratīvajā tiesā. Tā lika kandidātu atjaunot vēlēšanu sarakstos. Tika norādīts, ka par viņa darbību Ludzas kompartijas komitejā ir pieņemti pretrunīgi tiesu spriedumi, kas gatavoti, dažādi interpretējot likuma normas. 
 
Gadu vēlāk F.Bokišs, kas bija kļuvis par Ludzas vicemēru, kandidēja arī 9.Saeimas vēlēšanās, taču netika ievēlēts. Tomēr 2007.gadā viņa darbību Padomju Savienības Komunistiskajā partijā un Latvijas Komunistiskajā partijā pēc 1991.gada 13.janvāra apliecināja Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa. Ludzas pašvaldība sākotnēji lēma par viņa deputāta mandāta saglabāšanu, paužot viedokli, ka Rīgas Centra rajona tiesas spriedums var tikt attiecināts tikai uz Saeimu, bet divus mēnešus vēlāk viņu tomēr no deputāta darba un vēlētajiem amatiem atbrīvoja. Neilgi pēc tam F.Bokišs tika apstiprināts jaunizveidotā amatā par Ludzas pašvaldības izpilddirektora vietnieku. 
 
F.Bokišs pašvaldības rīkojuma par viņa deputāta pilnvaru izbeigšanu apstrīdēja Administratīvajā tiesā, turklāt prasīja izmaksāt arī kompensāciju par darba piespiedu kavējumu par nepilnu pusgadu starp viņa deputāta statusa izbeigšanu un kļūšanu par izpilddirektora vietnieku. Viņš zaudēja vairākās tiesu instancēs. 2010.gadā viņam bija iespēja pārsūdzēt lietu Augstākās tiesas Senātā, taču viņš to neizmantoja, norādīdams, ka viņam apnicis tiesāties un rezultāts tāpat esot bijis zināms. 
 
Likums nosaka, ka cilvēki, kas darbojās Komunistiskajā partijā pēc 1991.gada 13.janvāra, nedrīkst kandidēt pašvaldību un Saeimas vēlēšanās, taču šāds ierobežojums nav attiecināts uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām.
 
Avoti:
Zirniņa, D. Bijušie Komunistiskās partijas darboņi atjaunoti deputātu kandidātu sarakstos Ludzas domes vēlēšanām. Leta. 28.02.2005
Ludzas vicemērs darbojies kompartijā. Diena. 13.04.2007
Bokišs paliek Ludzas domes deputāta un priekšsēdētāja vietnieka amatā. Leta. 26.07.2007
Dervinieks, E. Bokišu atbrīvo arī no darba Ludzas rajona padomes struktūrvienībās. Leta. 27.09.2007
Soikāns, I. Bokišam apnicis tiesāties par deputāta pilnvaru atjaunošanu. Leta. 06.05.2010
 
Pamatinformācija par kandidātu: CVK mājas lapa 
 

Pēdējās izmaiņas veiktas 13.06.2016

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!