Kandidātu arhīvs

Elizabete Krivcova
Medijos:
Personu datu apstrāde Nepārstāvēto parlamenta vēlēšanās 
 
2013.gada vasarā Valsts Datu inspekcija (DVI) sāka pārbaudi un vēlāk konstatēja pārkāpumus E.Krivcovas vadītā Nepilsoņu kongresa rīcībā ar fizisku personu datiem, rīkojot tā dēvētās Nepārstāvēto parlamenta vēlēšanas. DVI piemēroja 1500 latu sodu, kas ir pārsūdzēts tiesā, līdz ar to inspekcijas lēmums nav stājies spēkā.
Nepārstāvēto parlamenta vēlēšanas notika 2013.gada jūnijā, un tajās, saskaņā ar rīkotāju sniegto informāciju, esot piedalījušies 15 134 Latvijas iedzīvotāji. Vēlēšanas rīkoja kustība Nepilsoņu kongress un sabiedriskā organizācija Nepilsoņu komiteja, kuras viena no vadītājiem arī ir E.Krivcova. 
 
DVI pārbaudē secināja, ka tika vākti vairāk dati nekā bija nepieciešamsmērķa sasniegšanai, proti, vēlēšanu nodrošināšanai, turklāt pārbaudes laikā kongresa pārstāvji neesot inspekcijai snieguši tai nepieciešamo informāciju. Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu DVI piemēroja 1500 latu sodu, ko Nepilsoņu komiteja ir pārsūdzējusi tiesā. Līdz ar to DVI lēmums nav stājies spēkā.
 
E.Krivcova pēc tā sauktajām vēlēšanām sacīja, ka to rezultāts ir vērtējams kā mandāts pārstāvēt nepilsoņu intereses un turpināt Nepilsoņu kongresa darbību ar mērķi atbrīvoties no "smagas pagātnes nastas - nepilsoņu institūta" un veidot politisko nāciju. Pēc viņas teiktā, tas esot "unikāls gadījums", kad sabiedriskā organizācija šādu iedzīvotāju iesaisti panāca nedaudz vairāk kā divu nedēļu laikā. 
 
Avoti:
Skruzis, J. Sākta pārbaude par "Nepilsoņu kongresa" rīcību ar personu datiem. Leta. 23.07.2013
Lastovska, A. "Nepārstāvētos" Latvijā pārstāvēs Lindermans, Osipovs un Gapoņenko. Leta. 13.06.2013
Datu valsts inspekcijas sniegtā informācija
 
Pamatinformācija par kandidāti: CVK mājas lapa
 

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!