Kandidātu arhīvs

Edvīns Bartkevičs
Medijos:

Atrastās informācijas kopsavilkums:

Likumpārkāpumi domes veidotajās aģentūrās

2012.gadā Valsts kontrole revīzijā Ogres novada pašvaldības izveidotajās aģentūrās konstatēja nelietderīgus tēriņus un normatīvo aktu pārkāpumus. Tā arī secināja, ka E.Bartkeviča vadītā Ogres novada dome, veidojot aģentūras, nav nodrošinājusi to darbības plānošanas dokumentu izstrādi, rezultatīvos rādītājus, kā arī nav pietiekami uzraudzījusi aģentūru darbību.

Piemēram, trijās aģentūrās pretēji likumā noteiktajam bez iepirkumu procedūrām izlietoti 117 000 latu. Aģentūru darbiniekiem, neievērojot noteiktos ierobežojumus, izmaksātas piemaksas, prēmijas, pabalsti un naudas balvas 20 000 latu apmērā. Tāpat tika konstatēta nepamatotu izmaksu iekļaušana aģentūru pakalpojumu izcenojumos un negūti ieņēmumi par sniegtajiem pakalpojumiem. Revīzija tika veikta par laika posmu no 2009.gada 1.janvāra līdz 2011.gada 30.jūnijam.

Avoti:
Ogres novada pašvaldības izveidoto aģentūru darbības efektivitāte, ekonomiskums un atbilstība normatīvo aktu prasībām, nodrošinot pašvaldības autonomo funkciju realizāciju. Valsts kontroles revīzijas ziņojums. 07.05.2012
Rutule, E. Valsts kontrole Ogres novada aģentūrās konstatē nelietderīgus tēriņus un normatīvo aktu pārkāpumus. Leta. 07.05.2012 11:01

Uz augšu

Pašvaldības iepirkumi „savējiem”

2014.gada sākumā TV3 raidījums Nekā personīga ziņoja par iepirkumu praksi E.Bartkeviča Ogres novada pašvaldībā – tur preces un pakalpojumi tiekot pirkti no vieniem un tiem pašiem uzņēmējiem, kas cieši saistīti ar pašvaldību, turklāt nereti bez konkursa.

Piemēram, no ēdināšanas firmas “Malevss”, kas pieder E.Bartkeviča partijas biedram, domes deputātam Mārim Legzdiņam, domes un tās iestādes 2012.gadā pirkušas pakalpojumus par aptuveni 7000 latiem, bet 2013.gadā – par 5600 latiem.

Savukārt E.Bartkeviča partijas biedre, domes Sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa un viņas vīrs esot valdes locekļi SIA Ozzo, kas pēdējo divu gadu laikā no Ogres novada domes un tās struktūrām kopumā saņēmusi vairāk nekā 30 tūkstošus latu.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2014.gada jūlijā sodīja deputātu un ēdināšanas firmas īpašnieku M.Lagzdiņu ar 120 eiro naudas sodu saistībā ar ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanu pašvaldībai bez konkursa, kas ir pretlikumīgi. KNAB secināja, ka M.Lagzdiņš pārkāpumu izdarījis aiz neuzmanības, neapzinoties tālāko seku iestāšanos.

Avoti:
TV3 Nekā personīga. Ogres novada pašvaldība tērē tūkstošus līgumiem ar "savējiem". 19.01.2014.
Kristovskis, G. KNAB soda Ogres deputātu saistībā ar ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanu pašvaldībai bez konkursa. Leta. 26.07.2014.
Kristovskis, G. KNAB veic pārbaudi par Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieces iespējamiem pārkāpumiem. Leta. 06.09.2013.

Uz augšu

Pārkāpumi ēdināšanas pakalpojumu iepirkšanā izglītības iestādēm

2005. gadā Ogres pilsētas dome nolēma mainīt ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju pašvaldības mācību iestādēs, tai skaitā bērnu dārzos. Nerīkojot iepirkuma procedūru, gada nogalē V.Pūķe uz 10 gadiem noslēdza līgumu par minēto pakalpojumu ar firmu „Fazer Amica”. Gadu vēlāk Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atzina, ka pašvaldība ir pārkāpusi likumu un publiskais iepirkums tomēr bija jārīko. Līgums tika lauzts un izsludināta iepirkuma procedūra.

2008.gadā iepirkumus izsludināja katra atsevišķā mācību iestāde, taču arī tad vairumā iepirkumu uzvarēja tas pats uzņēmums. Pēc trim mēnešiem tas ievērojami pacēla ēdināšanas maksu, ko IUB vēlāk atzina par nepamatotu, turklāt gadu vēlāk tapa vēl vieni grozījumi, kas paredzēja samazināt ieguldījumu apjomu. Abi šie grozījumi principiāli izmainīja sākotnējos nosacījumus un radīja aizdomas, ka bijuši jau iepriekš plānoti - ja „Fazer Amica” būtu konkursā piedāvājusi īsto cenu un ieguldījumu apjomu, tā nekādā gadījumā neuzvarētu, jo ir zināms, ka bijuši izdevīgāki piedāvājumi.

Portāls Pietiek.com arī vēstīja, ka tā rīcībā ir elektroniskā pasta vēstules, ko uzņēmuma amatpersonas sūtījušas V.Pūķei, un tajās neformālā tonī norādīts, kādas prasības vajadzētu iekļaut iepirkuma noteikumos.

KNAB pārbaudi par iespējamajiem pārkāpumiem V.Pūķes darbībā turpina.

Avoti:
Ogrē konkursa dalībnieks māca pašvaldības konkursa rīkotājam, kā pareizi rakstīt konkursa nolikumu. Pietiek.com. 07.08.2013.
KNAB pieprasa dokumentus "Fazer Amica" lietā; Pūķei būs jāatbild vēl arī uz citiem jautājumiem. Ogrenet.lv. 06.09.2013.

Uz augšu


Nodrošina amatu domē neievēlētam partijas biedram

2013.gada septembrī portāls “Ogrenet.lv” vēsta, ka E.Bartkevičs pieņēmis labi apmaksātā darbā domē priekšsēdētāja palīga amatā savas partijas valdes locekli Jāni Latišu. 2013.gada pašvaldību vēlēšanās J.Latišs kandidēja no partijas "Ogres novadam" saraksta, tomēr neguva pietiekamu vēlētāju balsu skaitu un novada domē ievēlēts netika. Vairāki opozīcijas deputāti uzskatīja, ka „klaja sev pietuvinātu personu iecelšana no novada budžeta līdzekļiem apmaksātā amatā nav savienojama ne ar pašvaldības vadītāja un deputāta ētikas normām, ne labas pārvaldības principiem”. Divus mēnešus vēlāk J.Latišs bez konkursa tika iecelts par domes izpilddirektoru, kā iemeslu minot, ka līdzšinējais izpilddirektors lūdzis viņu no amata atbrīvot. Pret steigu iebilda vairāki deputāti, bet E.Bartkevičs sacīja, ka to nosaka dažādas apstākļu sakritības, no kurām viena ir iepriekšējā izpilddirektora slimība. J.Latišs domes izpilddirektora amatu saglabāja arī pēc E.Bartkeviča gāšanas no amata 2014.gada aprīlī.

Avoti:
Opozīcija pieprasa lauzt ar Latišu noslēgto līgumu un likvidēt priekšsēdētāja padomnieka amatu. Portāls “Ogrenet.lv”. 03.09.2013.
Latišu ieceļ pašvaldības izpilddirektora amatā. Portāls “Ogrenet.lv”. 21.11.2013.

Uz augšu

Pēdējās izmaiņas veiktas 13.06.2016

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!