Kandidātu arhīvs

Edmunds Sprūdžs
Medijos:

Intervijā atzīst, ka maksājis piecīti ceļu policistam

 

Intervijas fragments no laikraksta „Sestdiena”, kurā E.Sprūdžu intervē žurnālists I.Āboliņš:
Žurnālists I.Āboliņš: „Kukuļus nekad neesat devis? Pat Vienotības Valdis Dombrovskis Sestdienai atzinās, ka savulaik devis pateicību ceļu policistam.”
E.Sprūdžs: „Ceļu policistam? Es nezinu. Varbūt. Kādreiz (smejas). Es konkrēti nezinu. Piecīti varbūt kādreiz (smejas).”
 
Avots:
„Zatlera kuģa stūrmanis”, žurnālista I.Āboliņa intervija ar E.Sprūdžu. „Sestdiena”, 27.augusts -2.septembris, 2011.
 
 
 

Neskaidrība par E.Sprūdža izglītību

 
E.Sprūdžs CVK iesniegtajā deklarācijā norādījis, ka viņam ir vidējā izglītība. Savukārt, pie pabeigtajām mācību iestādēm norādījis, ka viņam ir maģistra grāds biznesa vadībā, ko ieguvis 2010.gadā, pabeidzot MBA Robert Kennedy College, Šveicē, Cīrihē.
Šāda pretruna CVK deklarācijā parādījusies, jo E.Sprūdžs nevarējis uzrādīt augstāko izglītību apliecinošu dokumentu. Šis fakts medijos izsauca plašu rezonansi, radot šaubas par premjera amata kandidāta izglītību.
 
Zatlera Reformu partija paziņojumā presei skaidroja:
„Sprūdžs uzsāka mācības 2005.gadā, kur kā īpaši spējīgs students tika uzņemts bez formāla iepriekšēja diploma, balstoties uz klātienes interviju ar rektoru, darba pieredzi un rekomendācijām. 2010.gadā, pabeidzot visus MBA moduļus, augstskolas studentiem tiek dota iespēja – saņemt MBA diplomu vai rakstīt disertāciju, lai iegūtu akadēmisko MSc grādu. Sprūdža izvēle bija rakstīt disertāciju un iegūt MSc grādu, jo MBA diploma saņemšanai tajā brīdī nebija nozīmīga iemesla. Disertācijas aizstāvēšanas termiņš ir 2012.gada janvāris.”
E.Sprūdžs Pietiek.com intervijā žurnālistei A.Margēvičai norāda, ka viņš nekur nav rakstījis tādā formā, ka ir pabeidzis MBA Robert Kennedy College un viņam ir maģistra grāds biznesa vadībā. „Tieši tādu formulējumu es pats nekur neesmu ierakstījis. Ja viņš ir paņemts vienkārši no kāda CV, tur prasītos atruna, ka turpinu studijas. Manis pēc var rakstīt, ka viņa [grāda] man nav, man nav pašmērķa tur kaut ko „sarakstīt”.”
 
Avoti:
CVK deklarācija
Zatlera reformu partijas paziņojums presei, 2011.gada 18.augusts.
 
 
 

Lielas parādsaistības

 
CVK deklarācijā uzrādījis, ka  ir parādsaistības 329 976,68 LVL apmērā. Bezskaidrā naudā uzkrājis 5058 LVL. Intervijā laikrakstam „Sestdiena” uz jautājumu, vai lielās parādsaistības nerada kādus riskus, E.Sprūdžs atbild, ka viņam ir hipotekārais kredīts, bet pārējie viņa parādi attiecas uz viņam simprocentīgi piederošu uzņēmumu „līdz ar to tas ir grāmatvedības jautājums. Tur nav risku.”
 
E.Sprūdžam pieder daļas šādos uzņēmumos: SIA Satori telpa 1000 LVL (500 gab.), SIA Burāšana.lv Grupa 2000 LVL (500 gab.), SIA Desumaize 3000 LVL (150 gab.), SIA Hansa Business Consulting 1020 LVL (102 gab.), SIA Experience Cafe 900 LVL (45 gab.), SIA Hospitality Service Company 1 LVL (1 gab.), SIA Experience Hospitality Management 2000 LVL (100 gab.), SIA HansaWorld Latvia 36000 LVL (36000 gab.). CVK deklarācijā norādījis, ka viņa pārvaldījumā ir zeme un māja Mārupē.
 
Avoti:
CVK deklarācija
„Zatlera kuģa stūrmanis”, žurnālista I.Āboliņa intervija ar E.Sprūdžu. „Sestdiena”, 27.augusts -2.septembris, 2011.
 
 
 

Pēdējās izmaiņas veiktas 15.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!