Kandidātu arhīvs

Edgars Krūmiņš
Medijos:

 

Sabiedrība Citai Politikai
 
Partijas “Sabiedrība Citai Politikai” Liepājas nodaļas vadītājs, Liepājas juridisko pakalpojumu uzņēmuma SIA “Silence” īpašnieks, bijis valdes loceklis SIA "Liepājas Naftas Tranzīts".
 

 

Strīds par neslavas celšanu

 

2009.gada pašvaldību vēlēšanās E.Krūmiņš startēja no partijas “Sabiedrība Citai Politikai” (SCP) saraksta, taču Liepājas domē iekļuva tikai viens šī saraksta kandidāts – ar 15.numuru kandidējošais SIA "Fontaine Ent" valdes priekšsēdētājs Stēns Lorenss (Steen Lorenz), kurš tikai par 44 balsīm apsteidza saraksta līderi E.Krūmiņu. Pēc ievēlēšanas S.Lorenss atteicās Liepājas domē darboties kā SCP pārstāvis un izplatīja atklātu vēstuli vairākiem medijiem, kurā norādīja, ka E.Krūmiņš viņam pieprasījis samaksāt SCP kampaņas izdevumus 13500 LVL apmērā, vai arī pamest deputāta amatu Liepājas domē 30 dienu laikā. Tā kā E.Krūmiņš vēlēšanās palika otrais SCP sarakstā, tad gadījumā, ja S.Lorenss pamestu deputāta vietu, E.Krūmiņš nāktu viņa vietā.
 
Kā norāda portāls liepajniekiem.lv, Lorenss uzskata, ka E.Krūmiņš viņu santažē, jo draudējis, ka ja neizpildīs prasības, tad “notiks kaut kas slikts”. Pats E.Krūmiņš šo informāciju noliedza un iesniedza prasību tiesā par neslavas celšanu, pieprasot morālo kompensāciju 10 tūkstošu latu apmērā.
 
Liepājas tiesa 2010.gada 2.septembrī šajā lietā Stēnu Lorensu attaisnoja un atzina par nevainīgu. Pilnais spriedums būs zināms pēc 17.septembra.
 
Avoti: LETA, liepajniekiem.lv
 
 
Naudu glabā zeķē, spekulē ar īpašumu pārdošanu skaidrā naudā
 
E.Krūmiņš bijis valsts amatpersona līdz 2007.gadam, strādājot par inspektoru Valsts policijas Kurzemes reģionālajā pārvaldē. Pirmajā valsts amatpersonas deklarācijā par 2000.gadu E.Krūmiņš deklarējis 1824 LVL lielus ienākumus, bet īpašumā zemi, māju un saimniecības ēku.  Lai arī E.Krūmiņš nav norādījis veiktos darījumus, nākamā gada deklarācijas saturs liecina, ka visi īpašumi tikuši pārdoti un darījumi notikuši skaidrā naudā, jo kandidāts deklarēja vairāk kā 10 000 LVL dažādās valūtās. 2004. un 2005.gadā E.Krūmiņš iegādājies un pārdevis dažādus īpašumus, arī šie darījumi lielākoties veikti skaidrā naudā. Vairākus īpašumu pirkšanas un pārdošanas darījumus (vairāki zemes gabali un ēkas, kā arī automašīnas) viņš deklarējis 2006.gadā. Starp veiktajiem darījumiem norādījis arī laivas pārdošanu 7000 britu mārciņu apjomā, taču iepriekšējās deklarācijās līdz tam nebija uzrādījis, ka ir laivas īpašnieks.
 
2007.gada septembrī E.Krūmiņš beidza pildīt valsts amatpersonas pienākumus un iesniegtajā deklarācijā norādīja skaidrās naudas uzkrājumus 55 144,41 LVL apjomā. Kandidējot 10.Saeimas vēlēšanās, Centrālajai vēlēšanu komisijai deklarējis, ka skaidrā naudā glabā 76 764,2 LVL.
 
Avoti: CVK, VID
 

Kandidāts portālam sniedza savu komentāru:

 

 
 
Man ļoti patīk ideja par šo portālu. Bet skumdina fakts, ka arī šī portāla darbinieki, neprofesionāli un vienpusīgi interpretējot neprecīzu informāciju, ietekmē vēlētāju izvēli.
 
Mani precizējumi – žēl, ka par apšaubāmu reputāciju liecina fakts, ka cilvēks likumīgi aizstāv savu godu un cieņu, un uz šo brīdi tiesiskā ceļā pārsūdz pirmās instances tiesas spriedumu. Dīvaini, ka neviens nepievērš uzmanīgu faktam, ka cilvēks, kurš it kā ir „šantažēts un reketēts”, nav vērsies pat policijā vai citā tiesībsargājošā institūcijā. Šī notikuma izklāsts Delnas interpretācijā ir neprecīzs un nekorekts.
 
Interesanti, ka par spekulāciju ar nekustamo īpašumu tiek saukta divu likumīgi iegādātu īpašumu un viena kopīpašuma pārdošana. Tiešām tie ir vairāki.
 
Minētie skaidras naudas darījumi un to summas ir deklarētas un viegli pārbaudāmas. Gan ar notariālajiem aktiem, gan ar bankas kontu apgrozījumiem. Tāpēc tos, kā apšaubāmus būtu nekorekti minēt, nenoskaidrojot visas detaļas.
 
Esmu izveidojis divus uzņēmumus, kuri darbojās kopš 2004. un 2005. gada un turpina veiksmīgu darbību vēl šodien.
 
Bet paldies, ka mēģināt. Lai veicās!
 
Ar cieņu, Edgars Krūmiņš.
 
 

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!