Kandidātu arhīvs

Dmitrijs Rodionovs
Medijos:
Atturas balsojumā par A.Šlesera izdošanu kratīšanai 2011.gada 26.maijā
 
Vērienīga kriminālprocesa ietvaros 2011.gada maijā KNAB vērsās pie 10.Saeimas deputātiem, lūdzot ļaut veikt kratīšanu PLL deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās. Kriminālprocess tika uzsākts par vairāku valsts uzņēmumu amatpersonu veiktiem koruptīviem noziegumiem. Kā noprotams no KNAB sniegtās informācijas, lietas centrā ir A.Šlesers (PLL), un tā ir saistīta ar viņa pastarpinātām īpašumtiesībām vairākos uzņēmumos. Saeimas vairākums neatbalstīja KNAB lūgumu.
 
10.Saeimas deputāts D.Rodionovs balsojumā par A.Šlesera izdošanu kratīšanai atturējās, tādējādi piepulcējoties to deputātu lokam, kuri liedza KNAB veikt operatīvo darbību pret Saeimas deputātu A.Šleseru, nosargājot viņa imunitāti.
 
 
Interešu konflikts, balsojot par kompensāciju sev
 
D.Rodionovs ir viens no 10.Saeimas Saimnieciskās komisijas deputātiem, kurus KNAB sodīja par nonākšanu interešu konfliktā. KNAB sodījis trīspadsmit Saeimas Saimnieciskās komisijas deputātus, kuri vairākās sēdēs bija pieņēmuši lēmumu paši par sevi, lemjot par sakaru, dzīvokļa īres vai transporta izdevumu kompensācijām. Izvairīties no interešu konflikta būtu iespējams gadījumā, ja komisija lemtu par katru deputātu atsevišķi nevis kopīgu deputātu sarakstu, bet deputāts balsojumā par sevi atturētos. D.Rodionovs atbalstīja kompensāciju piešķiršanu 23 Saeimas deputātiem, tajā skaitā arī sev. D.Rodionovs balsoja par dzīvojamo telpu īres izdevumu kompensāciju piešķiršanu, atbalstot kompensācijas piešķiršanu 10.Saeimas deputātiem, tostarp arī sev 375 LVL apmērā, kā arī par transporta izdevumu kompensāciju, to vidū arī sev, 179 LVL apmērā, kā arī sakaru izevumu 40 LVL apmērā kompensēšanai sev un citiem Saeimas deputātiem.
 
2011.gada 9.jūnijā Saeima piekrita D.Rodionova saukšanai pie administratīvās atbildības par minēto pārkāpumu.
 
Avoti:
www.saeima.lv
A.Vīksna “10.Saeimas deputāti visbiežāk sodīti par interešu konfliktu”, Kandidatiuzdelnas.lv 24.08.2011.
 

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!