Kandidātu arhīvs

Dāvis Stalts
Medijos:

Brīdinājums par ētikas pārkāpumiem

2013.gada janvārī Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija nolēma izteikt deputātam Dāvim Staltam (VL-TB/LNNK) mutvārdu brīdinājumu par ētikas pārkāpumiem. Viņš plenārsēdes debašu laikā bija raksturojis „Saskaņas centra” deputātu Nikolaju Kabanovu kā plašākai publikai zināmu "ar savu deguna šņaukšanu Latvijas karogā". N.Kabanovs vērsās ar iesniegumu komisijā.

Mutvārdu brīdinājums D.Staltam tika izteikts par deputāta ētikas kodeksa panta pārkāpumu, kas paredz: deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus, deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju.

2003.gadā laikraksta „Lauku Avīze” publikācijā bija rakstīts, ka N.Kabanovs Valsts prezidentes inaugurācijas ballē noslaucījis seju prezidenta standarta stūrī. N.Kabanovs toreiz neprasīja rakstīto atsaukt. Vairāki deputāti komisijas sēdē sacīja, ka D.Stalts būtu varējis citēt precīzi, nevis teicis, ka kolēģis šņaucis degunu.

Avoti:
Lastovska, A. Saeimas komisija izsaka Staltam mutvārdu brīdinājumu saistībā ar izteikumiem par Kabanovu. Leta. 09.01.2013.
Kuzmina, I. Kabanovu iztaujās. Lauku Avīze. 20.08.2003.

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 15.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!