Kandidātu arhīvs

Dagnija Staķe
Medijos:

 

 

Latvijas Zemnieku savienība

Reģionālo lietu un pašvaldību lietu ministre, Latvijas Zemnieku savienības valdes locekle; iepriekš – 9.Saeimas deputāte, labklājības ministre Eināra Repšes, Induļa Emša un Aigara Kalvīša valdībās

Deklarācija CVK

Nespēja nodrošināt kontroli pakļautībā esošā aģentūrā

Laikraksts „Diena” uzsvēra, ka D.Staķei bija jāuzņemas politiskā atbildība un jādemisionē uzreiz pēc 2007.gada februārī Reģu pansionātā notikušā traģiskā ugunsgrēka, kurā iestādes darbinieku nolaidības dēļ bojā gāja 26 cilvēki. D.Staķe atteicās demisionēt šīs traģēdijas dēļ: “Ja pansionātā nebūtu signalizācijas, tad varētu runāt par Labklājības ministrijas atbildību. Bet es taču nevaru atbildēt par visas Latvijas pansionātu darbiniekiem.”

Tomēr 2007.gada oktobrī D.Staķe atkāpās no labklājības ministres amata. Viņa pati to skaidroja ar nespēju panākt savlaicīgu pensiju piemaksu paaugstināšanu jau no 2008.gada 1.janvāra, nevis 1.jūlija. D.Staķes minētais demisijas iemesls tika apšaubīts, jo pirms tam ministre bija akceptējusi šādu risinājumu. Vēlāk D.Staķe atzina, ka viņas demisija ir saistīta ar Valsts kontroles atklātajiem pārkāpumiem Labklājības ministrijas pakļautībā esošajā valsts aģentūrā “Tehnisko palīglīdzekļu centrs” (TPC).

Jau 2004.gadā Valsts kontrole bija konstatējusi pārkāpumus TPC darbībā, kad palīglīdzekļu izgatavotājs SIA "Orto pluss" no TPC saņēma naudu par neesošām protēzēm. Tika ierosināta arī krimināllietu par krāpšanu lielā apmērā. Toreiz ministre D.Staķe bija solījusi uzlabot kontroli aģentūrā, lai turpmāk nepieļautu šādus gadījumus. 2007.gadā VK atkārtoti konstatēja pārkāpumus TPC, kas radīja krāpšanas risku - tehnisko palīglīdzekļu pieprasījumus reģistrēja un lēmumus pieņēma viena persona, daudzkārt tie bija izsniegti jau mirušiem cilvēkiem. Valsts kontroliere I.Sudraba uzsvēra, ka atklātie pārkāpumi nav mainījušies jau trešo gadu, tādēļ jāsecina, ka to iemesls ir nepietiekama kontrole, par ko atbildība ir jāuzņemas arī ministrei.

Avoti: LETA, raidījums „Kas notiek Latvijā?”, Diena, www.politika.lv

 

 

Kandidāte neatbilst kritērijam un netiek vērtēta. D. Staķes iesniegtās amatpersonas deklarācijas VID

 

Partiju maiņa

7.Saeimas vēlēšanās 1998.gadā startēja no Demokrātiskās partijas „Saimnieks” saraksta, 2001.gada pašvaldību vēlēšanās ievēlēta par Tukuma rajona Tumes pagasta padomes deputātu un vēlāk padomes priekšsēdētāju no saraksta „Pagasta attīstībai”. 8. un 9.Saeimas vēlēšanās kandidēja no ZZS saraksta.

Pēdējās izmaiņas veiktas 15.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!