Atrastās informācijas kopsavilkums
Saeima neizdod A.Ulmi administratīvajai sodīšanai par neatļauta pasākuma rīkošanu
2005.gada oktobrī Rīgas Centra rajona tiesa izbeidza tiesvedību pret deputātu A.Ulmi administratīvā pārkāpuma lietā par nesankcionēta pasākuma rīkošanu 2005.gada 23.jūlijā. Tiesvedība ir izbeigta, jo Saeima nav izdevusi deputātu administratīvajai tiesāšanai.
Protestējot pret Rīgā 2005.gada 23.jūlijā notikušo seksuālo minoritāšu gājienu, A.Ulme rīkoja pasākumu ģimenes atbalstam, kas tika organizēts kā tikšanās ar vēlētājiem. Šāda pasākuma forma tika izvēlēta tādēļ, ka Rīgas pašvaldība neatļāva sabiedriskās organizācijas "Klubs 415" sapulci "Mēs par ģimeni!". Tikšanās ar vēlētājiem deputātam bija jāsaskaņo ar Rīgas domi.
2005.gada 15.septembrī Saeima pēc karstām debatēm ar 22 balsīm par, 44 - pret un 11 deputātiem atturoties neatbalstīja A.Ulmes izdošanu administratīvajai sodīšanai.
Sabiedrības par atklātību "Delna" nosodīja Saeimas pieņemto lēmumu neizdod A. Ulmi administratīvai sodīšanai, norādot, ka tas ir nekorekts un liecina par ētiski nopietnu problēmu. “Ja likums paredz sodu par šādu pārkāpumu un citas organizācijas par to tiek sodītas, Saeimas deputāts nevar būt izņēmums, jo viņš nav labāks par tiem, kas sodīti iepriekš,” uzsvēra “Delnas” vadītājs.
Avoti:
Mače Z., Izbeidz tiesvedību pret deputātu Ulmi par neatļauta pasākuma rīkošanu, LETA, 26.10.2005
Ādamsone A., "Delna": Saeimas lēmums neizdot Ulmi administratīvai sodīšanai ir ētiski nopietna problēma, LETA, 15.09.2005
Pieņem darbā DDD aktīvisti, par kuru ierosināta krimināllieta, un savu brāli
2005.gada septembrī Latvijas Nacionālās frontes pārstāve un Laikraksta "Deokupācija. Dekolonizācija. Deboļševizācija" (DDD) žurnāliste Ilze Liepa kļuva par Saeimas deputāta A.Ulmes palīdzi. Līdz ar to I.Liepai, kurai no 2005.gada jūnija bija atņemta Saeimas akreditācija kā žurnālistei, kamēr ir ierosināta krimināllieta par nacionālā naida kurināšanu, vairs nebija šķēršļu iekļūšanai Saeimā, jo viņa kļuva par darbinieci "ar darbinieka tiesībām un pienākumiem". A.Ulme atzina, ka aicinājis I.Liepu kļūt par viņa palīdzi, jo vēlējies protestēt pret to, ka DDD "meitenēm dara pāri". A.Ulme jau agrāk esot pazinis I.Liepu un viņam par viņu esot labas atsauksmes. Turklāt viņam palīdze bijusi nepieciešama, jo kļuvis vairāk darba pienākumu. A.Ulmem tolaik bija arī otrs deputāta palīgs Juris Putriņš, kas ir viņa brālis.
Avoti:
LETA Personu datu bāze
Līcīte M., DDD aktīviste kļuvusi par deputāta Ulmes palīdzi, LETA, 05.09.2005
Saņēmis kritiku par nedemokrātisku vadības stilu un finanšu resursu izlietojumu Vides aizsardzības klubā
2004.gada jūnijā Vides aizsardzības kluba (VAK) Kurzemes nodaļu pārstāvji pauda neapmierinātību ar VAK vadītāja A.Ulmes darba stilu un uzskata, ka A.Ulme neatbilst šīs organizācijas prezidenta statusam, jo ir politiski atkarīgs.
Izsakot neapmierinātību ar VAK darbību, Saldus, Talsu, Kandavas, Rendas, Jūrkalnes un Carnikavas nodaļas, VAK Liepājas Zaļais centrs, VAK "Ekoprojekts", kā arī bijušie VAK viceprezidenti Ozola-Matule un Jānis Matulis nodibināja jaunu vides nevalstisko organizāciju jeb biedrību - "Latvijas Zaļā kustība" (LZA).
Tika pausts uzskats, ka A.Ulmes vadībā VAK darbojas nedemokrātiski un tās vadītājs A.Ulme neatbilst šīs organizācijas prezidenta statusam, jo ir politiski atkarīgs. Nodaļas pauda neapmierinātību arī ar VAK finanšu resursu izlietojumu. VAK saiets bez ievērības atstājis Revīzijas komisijas ziņojumu, kurā esot konstatēta finansējuma izšķērdēšana, turklāt vainīgās personas pārvēlētas vadošos amatos.
Avoti:
Ar VAK vadību neapmierinātie nodibinājuši "Latvijas Zaļo kustību", LETA, 25.06.2004
Aiztur un soda saistībā ar nesankcionēti rīkotu piketu
1998.gada 22.janvārī policija aizturēja Vides aizsardzības kluba (VAK) prezidentu A.Ulmi Baltijas jūras valstu padomes sanāksmes laikā notiekošajā piketā.
VAK aktīvisti rīkoja akciju, lai pievērstu Baltijas Jūras valstu padomes (BVJP) sanāksmes dalībnieku uzmanību Baltijas jūras ekoloģiskajām problēmām. Nepilnu stundu pēc akcijas sākuma Rīgas pašvaldības policija AB dambī aizturēja VAK prezidentu Arvīdu Ulmi, kurš tika atbrīvots pēc apstākļu noskaidrošanas. Rīgas domes izpilddirektors Andris Grīnbergs bija noraidījis VAK iecerēto akciju.
Pašvaldības policija sastādīja protokolu par patvaļīgu informācijas izvietošanu AB dambī 22. janvārī Baltijas jūras valstu premjeru tikšanās laikā. Rīgas Domes Administratīvās komisija nolēma A.Ulmem piespriest 10 latu sodu. A.Ulme medijos pauda, ka šos desmit latus viņš negrasoties maksāt, taču nevis tāpēc, ka nav tādas naudas, bet gan principa dēļ. Publiski nav pieejama informācija, ka A.Ulme sodu būtu pārsūdzējis.
Avoti:
Zaļkalne Z., “Zaļos” soda ar desmit latu sodu, Vakara Ziņas, 07.02.1998
Upleja S., Zaļo akcijā policija aiztur VAK prezidentu, Diena, 23.01.1998
Pēdējās izmaiņas veiktas 15.12.2014