Kandidātu arhīvs

Arturs Krišjānis Kariņš
Medijos:
Partijas biedram un ziedotājam labvēlīga lēmuma pieņemšana 
 
2005.gadā, būdams ekonomikas ministrs, K.Kariņš parakstīja lēmumu, ar kuru uzņēmumam "S&G" tika dota iespēja poligrāfijas ražošanas procesa modernizēšanai saņemt no ES struktūrfondiem 1 141 941 latu. Uzņēmums tolaik piederēja JL biedram Mārtiņam Grestem un viņa sievai Silvijai Grestei, kuri pēc lēmuma ziedoja ievērojamas summas K.Kariņa pārstāvētajam Jaunajam laikam. Ekonomikas policija sāka kriminālprocesu, kas pēc vairāk nekā gada tika izbeigts, pārkāpumu nekonstatējot.
 
Lai pretendētu uz ES finansējumu, uzņēmums "S&G" 2004.gada augustā iesniedza projektu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA). Kā 2006.gada martā rakstīja laikraksts Neatkarīgā Rīta Avīze, aģentūra projektā bija konstatējusi nepilnības, tāpēc LIAA lūgusi to labot. Arī pēc labojumu veikšanas aģentūra to atzinusi par Ministru kabineta noteikumu prasībām neatbilstošu un 2004.gada oktobrī noraidījusi. Uzņēmums LIAA noraidījumu pārsūdzējis toreizējam ekonomikas ministram Jurim Lujānam (Latvijas Pirmā partija), taču jau pēc neilga laika - 2004.gada decembrī - par ekonomikas ministru kļuva K.Kariņš. 2005.gada 27.janvārī K.Kariņš atcēla LIAA lēmumu, atļāva "S&G" precizēt savu pieteikumu vēl vienu reizi un pieprasīja, lai precizētais projekts tiktu iesniegts nevis LIAA, ministrijā.
 
Laika posmā no 2005.gada oktobra līdz 2006.gada februārim M.Greste un S.Greste Jaunajam laikam ziedoja kopumā 15000 latu. M.Greste turpināja ziedot arī 2007., 2008. un 2009.gadā, taču ievērojami mazāk – kopumā 5595 latu. 
 
Pēc Latvijas Saskaņas partijas Saeimas deputāta Oļega Deņisova iesniegumu Ekonomikas policija sāka kriminālprocesu, lai pārbaudītu, vai iespēja saņemt ES struktūrfondu līdzekļus dota likumīgi. K.Kariņš pauda, ka pārmetumiem nav pamata, jo viss esot noticis atbilstoši noteiktajām ES naudas piešķiršanas procedūrām, proti, jebkuram uzņēmumam ir tiesības pārsūdzēt aģentūras lēmumus ministram, pēc kā sūdzību izskata speciāla komisija. Pēc komisijas ieteikuma līdzīgi atcelti LIAA pieņemtie administratīvie akti par naudas nepiešķiršanu vēl 24 uzņēmumiem. K.Kariņš vēršanos Ekonomikas policijā vērtēja kā toreizējā Latvijas Pirmās partijas līdera Aināra Šlesera atriebību, reaģējot uz plānoto LIAA reorganizāciju. Tā arī kļuva par vienu no iemesliem, kāpēc Jaunais laiks dažas dienas vēlāk atstāja valdības koalīciju. 
 
Ekonomikas policija nepilnu pusotru gadu pēc kriminālprocesa sākšanas lietu izbeidza nozieguma sastāva trūkuma dēļ. Savukārt Valsts kontrole atzina, ka K.Kariņa rīcība, pašam pieņemot lēmumu ES struktūrfondu projektu pārsūdzībā, nevis uzdodot to LIAA, nebija īsti pareiza, tomēr par pretlikumīgu to neatzina. Tā secināja, ka ir pretruna starp normām Administratīvā procesa likumā un Valsts pārvaldes iekārtas likumā, kas ļauj šo rīcību interpretēt atšķirīgi, un ieteica atbildīgajām iestādēm to novērst.
 
Avoti:
Rozenbergs, R. Dreiblats, U. Kariņa lēmums ļauj tikt pie miljona. Neatkarīgā Rīta Avīze. 30.03.2006
Bagātais, J. Kariņš noliedz īpašu palīdzību partijas biedram piederošai komercfirmai ES finansējuma iegūšanā. Leta. 30.03.2006
Bagātais, J. EM: Struktūrfondu projektu atkārtotā izvērtēšana noritēja atbilstoši likumu prasībām. Leta. 04.04.2006
Rutule, E., Ozolnieks, E., Kozule, E. Policija uzsāk kriminālprocesu saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem ES līdzekļu piešķiršanā firmai "S&G". Leta. 03.03.2006
Zālīte, I. Eiropas naudas sadalē novērsīs likumu interpretēšanas iespēju. Diena. 16.08.2006
KNAB partiju finanšu datu bāze
 
Pamatinformācija par kandidātu: CVK mājas lapa
 

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!