Kandidātu arhīvs

Arnis Luhse
Medijos:

Politiskais ieliktenis ar apšaubāmu izglītību

2010.gada janvārī Arnis Luhse tika iecelts par Valsts Darba inspekcijas (VDI) direktoru.

Medijos izskanēja versija, ka ZZS pārstāvošais labklājības ministrs Uldis Augulis viņu iecēla, vadoties pēc partejiskās piederības. Turklāt arī radās šaubas, vai viņa izglītība ir amatam atbilstoša. Tika apšaubīta viņa biogrāfijā norādītā atsauce uz ASV iegūto izglītību, beidzot „Newport International University”, kas nav akreditēto augstāko mācību iestāžu skaitā, bet tiek uztverta kā tautas augstskola. Ar viena gada starplaiku 90. gadu sākumā A.Luhse absolvēja Krievijas Sociālpolitisko zinātņu institūtu Maskavā un Moldovas Ekonomiskās akadēmiju Kišiņevā.

Uz „Dienas” jautājumu, kā A.Luhsem izdevies pabeigt augstskolu Kišiņevā, viņa pirmā reakcija bija: „Es to neesmu beidzis.” Pēc atgādinājuma par šīs augstskolas diplomu A.Luhse atzina: „Diploms ir, bet tā nav nekāda izglītība, tāpēc to es nekur neminu.” Tas gan neatbilst patiesībai, jo ZZS mājaslapā internetā, atsaucoties uz šo diplomu, A.Luhse bija pieteikts kā ekonomikas zinātņu maģistrs.

Tā paša gada decembrī, U.Augulim pēc vēlēšanām kļūstot par satiksmes ministru, A.Luhse tika iecelts par lidostas „Rīga” valdes priekšsēdētāju. Ministrs noliedza, ka izvirzīšanā šajā amatā svarīga būtu politiskā piederība - būtiskākais bijis, "lai cilvēks būtu uzticams, būtu pieredzējis darbā un strādājis manā vadībā".
No šā amata tika atcelts 2012.gada rudenī, zaudējot satiksmes ministra Aivja Roņa uzticību. Tika skaidrots, ka valdes priekšsēdētājs neesot spējis panākt konstruktīvu sadarbību ar „airBaltic”, lidostai nav izdevies piesaistīt jaunus pārvadātājus un galamērķus, kā arī lidostas rekonstrukcijas projekta virzība nenotiekot saskaņā ar paredzēto laika grafiku. Šo argumentu pamatotība gan tika apšaubīta, norādot, ka ticamāks iemesls ir tobrīd Saeimas opozīcijā esošās ZZS ietekmes mazināšanās.

Avoti:
Egle, I. Šaubās par Luhses izglītību, ne vadītprasmi. Diena. 15.01.2010
Viteburga, I. Augulis: Luhses politiskā piederība nav svarīga; būtiska – uzticamība. Leta. 15.12.2010
Skadiņa, D. Riekstiņa, M. Satiksmes ministrs grib izlidinātLuhsi. Diena. 15.10.2012
Viteburga, I. Lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētājs Luhse šodien saņēmis Roņa mutiski izteiktu neuzticību. Leta. 12.10.2012

Konkurences pārkāpumi lidostā „Rīga”

2012.gada februārī Konkurences padome piemēroja A.Luhses vadītajai lidostai Rīga 50 000 latu lielu soda naudu par dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Padome norādīja, ka bez objektīva pamatojuma lidsabiedrībai "Ryanair" piemērota ievērojami zemāku maksu par lidostaspakalpojumiem nekā Latvijas nacionālajai lidsabiedrībai "airBaltic".Salīdzinot abām lidsabiedrībām piemērotos maksājumus, KP konstatēja, ka par līdzvērtīgiem pakalpojumiem - bagāžas apstrādi, pasažieru kāpņu nodrošināšanu, gaisa kuģu izstumšanu pirms izlidošanas - "airBaltic" lidostai maksājusi par 82% vairāk nekā "Ryanair". Turklāt "airBaltic" vēl papildus bija jāapmaksā lidostas administratīvās izmaksas, kas "Ryanair" nebija jāmaksā, tā minēto atšķirību palielinot vēl vairāk.

Aviācijas eksperts Tālis Linkaits norādīja, ka Konkurencespadomes lēmums ir objektīvs, jo bijušā satiksmes ministra Aināra Šlesera laikā pieņemtu lēmumu dēļ vienai aviokompānijai - "Ryanair" - Rīgas lidostā ilgstoši ir bijuši izdevīgāki apkalpošanas nosacījumi nekā citām aviokompānijām. A.Luhse norādīja, ka lidosta jau strādā ar KP minētajām problēmām un uzņēmums esot cerējis, ka tik lielu sodu tam nepiemēros.

Avoti:
Vitenburga, I. Lidosta "Rīga" jau strādā pie tarifu sistēmas sakārtošanas. Leta. 21.02.2012
Vitenburga, I. Linkaits: Arī palielinot lidostas maksas, "Ryanair" nebūtu izdevīgi pavisam pamest Rīgu. Leta. 21.02.2012

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!