Kandidātu arhīvs

Andris Siliņš
Medijos:

Atlaists par neefektīvu valsts budžeta izlietošanu

2000.gadā A.Sliņš tika atbrīvots no Nodarbinātības valsts dienesta vadītāja amata, jo, pienācīgi nekontrolējot algotajiem pagaidu sabiedriskajiem darbiem (APSD) atvēlētos līdzekļus, zaudēti ap 45 000 latu. Labklājības ministrijas veiktās revīzijas materiāli liecinot, ka NVD nenodrošina atbilstošu valsts budžeta līdzekļu izlietošanas efektivitātes. Labklājības ministrija arī pauda, ka NVD revīzijas rezultāti uzrāda 20% paredzētajā termiņā nepabeigtu projektu, kuru pagarinājumi sankcionēti no NVD puses, neekonomisku līdzekļu izlietojumu, nenodrošinot pietiekamu pārraudzību. Arī jaunradīto darba vietu skaits esot mazāks, nekā plānots.

A.Siliņš atlaišanu neuzskatīja par pamatotu, taču sacīja, ka pēc noslēgtā darba līguma termiņa beigām necīnīsies par palikšanu amatā - turpināt pildīt tādu amatu, kurā viņu redzēt nevēlas, pēc viņa domām, būtu neprāts. Ministrijas minētie 45 000 latu neesot pazuduši - tie esot līdzekļi, kuri aprēķināti par jaunu darba vietu neradīšanu. Par katra nerealizētā projekta gaitu viņš varot sniegt skaidrojumu, un to pagarināšana neradot valstij zaudējumus.

Avoti:
Nodarbinātības valsts dienesta direktors 8.maijā brīdināts par darba līguma pārtraukšanu. Leta.17.05.2000
Lejiete, M. Nodarbinātības dienesta direktors par palikšanu amatā nolēmis cīnīties tikai līdz noslēgtā darba līguma termiņa beigām. Leta. 17.05.2000

Atteikums sniegt informāciju

2000.gadā Biznesa augstskola Turība pārmeta Nodarbinātības valsts dienestam (NVD) informācijas nesniegšanu par valsts budžeta līdzekļu sadali bezdarbnieku mācībām. Saņemot daudz mazāku valsts pasūtījumu nekā citus gadus, augstskola vēlējusies uzzināt, kam un kādā apmērā iedalīts pārējais bezdarbnieku apmācībai paredzētais finansējums, bet iestādē atteikts, norādot, ka informācija ir ierobežotas pieejamības. «Man personīgi nešķiet, ka tur būtu kas slēpjams, bet, ja likums tā paredz, to nevaru pārkāpt,» sacīja NVD vadītājs A.Siliņš. Sabiedrība par atklātību Delna toreiz norādīja, ka šajā gadījumā var runāt par «cinisku attieksmi» no NVD puses, jo pieprasītā informācija saskaņā ar likumu «Par valsts un pašvaldību pasūtījumu» un Informācijas atklātības likumu nav uzskatāma par ierobežotas pieejamības, bet gan vispārpieejamu.

Avots: Plato, D. Nodarbinātības dienestam pārmet informācijas slēpšanu. Diena. 02.06.2000

Pēdējās izmaiņas veiktas 26.09.2018

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!