Kandidātu arhīvs

Andris Priekulis
Medijos:

Atbrīvo no Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra amata par nekvalitatīvu dienesta pienākumu pildīšanu

1999.gadā A.Priekulis tika atbrīvots no IZM valsts sekretāra amata pienākumu pildīšanas pēc tam, kad Valsts civildienesta pārvaldē (VCP) tika pabeigta saistībā ar viņa darbībām ierosinātās disciplinārlietas izmeklēšana. Lietu sākotnēji ierosināja izglītības un zinātnes ministrs Jānis Gaigals, bet tās tālāku izmeklēšanu pārņēma VCP.

VCP pēc lietas ierosināšanas konstatēja, ka A.Priekulis, kas bijis atbildīgs par ministrijai uzticēto finansu līdzekļu izlietojumu, vairāk nekā sešus mēnešus pats sev izmaksājis saskaņā ar vadības līgumu viņam pienākošos atlīdzību - kopumā vairāk nekā Ls 3000. A.Priekulis arī parakstījis dokumentus, pats sev piešķirot vienreiz izmaksājamās prēmijas. Abi šie nodarījumi bijuši pretrunā ar Korupcijas novēršanas likumu (KNL), konstatēts VCP atzinumā.

Disciplinārlieta tikusi ierosināta par nekvalitatīvu un nolaidīgu dienesta pienākumu pildīšanu saistībā ar administratīvās vadības darbu ministrijā, pieļautajiem pārkāpumiem un vadības līguma izpildi, kā arī Valsts kontroles konstatētajām nepilnībām skolotāju tālākizglītības fonda finansu izlietojumā.
A.Priekulis tiesā pārsūdzēja gan lēmumu par soda piemērošanu, gan IZM lēmumu par viņa atbrīvošanu.

2000.gadā Rīgas apgabaltiesa apmierināja A.Priekuļa blakussūdzību lietā, kas saistīta ar viņa atbrīvošanu no amata. 2002.gadā Rīgas apgabaltiesa atcēla 1999.gadā Valsts civildienesta pārvaldes pieņemto lēmumu par Priekuļa disciplināru sodīšanu un atbrīvošanu no IZM valsts sekretāra amata. Rīgas apgabaltiesa apmierināja A.Priekuļa prasību pret Valsts civildienesta pārvaldi (VCP) un par labu bijušajai amatpersonai piedzina 19 904 latu kompensāciju par piespiedu darba kavējumu.

Avoti:
Aģentūras LETA Personu datu bāze
Saulīte J., VCP maksās 2600 latu tiesu izpildītājam par izpildu darbībām tiesvedībā ar Priekuli, LETA, 30.11.2004
Tomsone D., Atceļ lēmumu par bijušā IZM valsts sekretāra Priekuļa atbrīvošanu no darba, LETA, 26.02.2002 

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!