Kandidātu arhīvs

Andris Deniņš
Medijos:

Profesionālās ētikas pārkāpums un interešu konflikts saistībā ar Liepājas metalurgu

2013.gada rudenī Valsts kontrole (VK) nāca klajā ar analīzi par valsts galvojumu izsniegšanas un uzraudzības sistēmu. Atzinumā VK vērsa uzmanību, ka uz bankrota sliekšņa nonākušā "Liepājas metalurga" revidents vairākus gadus bija kompānija "BDO", kamēr tās pārstāvis Andris Deniņš darbojies reizē gan "Liepājas metalurga" padomē, gan "BDO" valdē. Līdz ar to pastāvēja risks, ka valsts galvojums "Liepājas metalurgam" tika sniegts, balstoties uz, iespējams, pārlieku pozitīvu un faktiskajai situācijai neatbilstošu informāciju.

VK norāda uz likumu „Par zvērinātiem revidentiem”, kas faktiski liedz zvērinātam revidentam vai revidentu uzņēmumam sniegt revīzijas pakalpojumus, ja viņš lēmumos nav neatkarīgs - darba attiecības ar klientu ir viens no neatkarību apdraudošiem apstākļiem.

Latvijas Zvērināto revidentu asociācijas (LZRA) valde, kurai jāuzrauga revidentu darbība atbilstoši profesionālajiem un ētikas standartiem, sodīja "BDO" pārstāvjus.

2013.gada sākumā kļuva zināms, ka Liepājas metalurgs, kuram valsts 2009.gada beigās galvoja 62,5 miljonu latu aizdevumu, nav spējīgs turpināt darbu. Aizdevums vēlāk tika segts no valsts budžeta, uzņēmums pasludināts par maksātnespējīgu, bet Valsts policija sāka kriminālprocesu par piesavināšanos un dienesta pilnvaru pārsniegšanu uzņēmuma vadībā.

Policija norādīja, ka notiek izmeklēšana saistībā ar dažādu veidu finanšu plūsmām un darījumiem, kas nav nākuši par labu pašam uzņēmumam, taču „bagātinājuši” LM kontrolējošās akcionāru grupas pārstāvjus un tiem pietuvinātas personas.

A.Deniņš, kurš ilgstoši bija Liepājas metalurga padomes loceklis, uzņēmuma finansiālajās problēmas vainoja obligātā iepirkuma komponenti, kas tam sadārdzina elektrības izmaksas, kā arī  pārmeta valdībai pasivitāti uzņēmuma glābšanā un kritizēja par prasību uzņēmuma īpašniekiem atteikties no tā akcijām. 

Avoti:
Aptur darbību "BDO" revidentam, kurš revidēja "Liepājas metalurgu". Leta. 29.09.2013 21:15
LTV1 Sastrēgumstunda. 06.02.2013
Deniņš, A. Palīdziet saprast - kas te notiek? Delfi.lv. 03.09.2013
Nekā personīga. 29.09.2013
Valsts kontroles revīzijas lietas “Par Latvijas Republikas 2012.gada pārskata par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem valsts budžeta ieņēmumu daļu” ziņojums. Lrvk.gov.lv. 01.10.2013

Pēdējās izmaiņas veiktas 13.06.2016

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!