Kandidātu arhīvs

Andrejs Elksniņš
Medijos:

Atrastās informācijas kopsavilkums:

Palīdz Urbanovičam izkrāpt 20% algu

2012.gada 14.jūnijā KNAB sāka pārbaudi par Saskaņas centra deputāta Jāņa Urbanoviča iespējamo mēģinājumu izkrāpt 20% no savas Saeimas deputāta algas. KNAB pārbaudi uzsāka pēc tam, kad pēc portāla pietiek.com iesnieguma šo lietu birojam nodeva Valsts policija. Deputātam par neattaisnotu Saeimas plenārsēdes kavējumu no algas var atvilkt 20%, kas ir aptuveni 200 līdz 300 latu. Pēc TV3 video materiāliem spriežot, J. Urbanoviču sēdei piereģistrējis SC deputāts Andrejs Elksniņš.

Pārbaude veikta par 2012.gada 26.aprīļa Saeimas sēdi. Saeimas sēdes stenogramma liecina, ka J.Urbanovičs ir balsojis pret izmaiņām tautas nobalsošanas likumā un reģistrējies arī sēdes beigās kā sēdē klātesošs, taču reāli viņš šajā laikā ir atradies Maskavā. Uz žurnālistu jautājumu lidostā sastaptajam deputātam par to, kā viņš, vienlaikus ar konferences apmeklēšanu Maskavā, varēja piedalīties arī Saeimas sēdē, deputāts atbildēja: „Acīmredzot, es lūdzu, lai mani piereģistrē kolēģi un kolēģi to arī izdarīja.” Uz žurnālista jautājumu, vai tā nav krāpšanās, Urbanovičs atbildēja: „Jā, droši vien”.

KNAB sniegtā informācija liecina, ka pārbaude ir pabeigta un   pieņemts lēmums par atteikumu uzsākt kriminālprocesu.

Avoti:
BNS: KNAB sācis pārbaudi par Urbanoviča rīcību, iespējams, mēģinot izkrāpt 20% no savas Saeimas deputāta algas, 14.06.2012.
TV3 raidījums “Nekā personīga”, 29.04.2012.
KNAB

Uz augšu

Norāda uz iespējamu saistību ar “Latvenergo” lietas materiālu nopludināšanu

Portāls „Pietiek.com” 2012.gada 4.aprīlī publicēja “Latvenergo” lietā noklausītās telefonsarunas. Sarunas ierakstītas 2010. gadā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) izmeklējot AS „Latvenergo” amatpersonu iespējamo piekukuļošanu. Medijos minēts, ka informāciju no KNAB nopludinājis KNAB izmeklētājs Ruslans Balakleiskis.

TV3 ziņas 2012.gada 16.aprīlī norādīja, ka, iespējams, R. Balakleiskis ir darbojies kopā ar Saeimas deputātu Andreju Elksniņu (SC). Deputāts nenoliedz, ka būtu ticies ar R. Balakleiski, taču kategoriski noliedz, ka viņam būtu kaut kas zināms par piedāvājumu bijušajam vadītājam Kārlim Miķelsonam par 25 tūkstošiem latu nopirkt KNAB rīcībā esošo izmeklēšanas informāciju. Aizbildinoties ar pārbaudi, KNAB nedz apstiprina, nedz noliedz A. Elksniņa un R. Balakleiska saistību ar informācijas noplūdi.

Par TV3 izskanējušo informāciju A.Elksniņš komentē: „Nevienam nav noslēpums, ka viena konkrēta televīzijas kompānija ar apskaužamu regularitāti tiek pie klasificētās informācijas, kas nopludināta no KNAB. Tāpēc mani nemaz neizbrīna, ka pēc tam, kad es kārtējo reizi pievērsu sabiedrības uzmanību šai problēmai, sekoja kārtējā „sensācija” kurai nav nekāda seguma.”

Avoti:
TV3 Ziņas 16.04.2012.
A.Elksniņa paziņojums presei
Pietiek.com publicētās "Latvenergo" amatpersonu telefonsarunas
Intervija ar A.Elksniņu LTV Panorāma 17.04.2012.

Uz augšu

Liegta pieeja valsts noslēpumam 

2012.gada 1.jūnijā Satversmes aizsardzības birojs atteica speciālo atļauju pielaidei valsts noslēpumam Saskaņas centra deputātam Andrejam Elksniņam.  Līdz ar to A.Elksniņš nevarēja darboties Saeimas Nacionālajā drošības komisijā, jo šāda pielaide ir obligāts nosacījums darbam komisijā.

A.Elksniņš šo SAB lēmumu pārsūdzēja ģenerālprokuroram. 2012.gada 17.jūlijā deputāts izplatīja paziņojumu presei, kurā atklāj, ka Ģenerālporkurors nav atcēlis SAB lēmumu par atteikumu izsniegt pielaidi valsts noslēpumam. Ģenerālprokurora lēmums ir galīgs un nav pārsūdzams.

Likums noteic, ka pieeja valsts noslēpumam tiek liegta personai, kura iesniegusi atteikumu no Latvijas pilsonības, kuras rīcībspēja ir ierobežota likumā noteiktajā kārtībā, kura saukta pie kriminālatbildības un bijusi notiesāta par tīšu noziedzīgu nodarījumu, kā arī par valsts noslēpuma izpaušanu aiz neuzmanības, izņemot gadījumu, ja tā ir reabilitēta. Pielaide tiek arī atteikta, ja persona ir vai ir bijusi PSRS, Latvijas PSR vai kādas ārvalsts, kas nav ES vai NATO dalībvalsts, drošības dienesta darbinieks, aģents, rezidents vai konspiratīvā dzīvokļa turētājs. Likums paredz, ka pielaide nepienākas personai, par kuru pārbaudes gaitā ir konstatēti fakti, kas dod pamatu apšaubīt tās uzticamību un spēju saglabāt valsts noslēpumu.

Avoti:
BNS: SC lems par kandidātu NDK Elksniņa vietā un neizslēdz, ka arī nākamais pievienosies "bezpielaides klubiņam", 07.06.2012.
BNS: A.Elksniņš nolēmis Ģenerālprokuratūrā apstrīdēt SAB lēmumu, 12.06.2012.
TVNET: Elksniņš prasa izskaidrot, kāpēc nav pielaides valsts noslēpumam,12.06.2012.

Uz augšu

Pēdējās izmaiņas veiktas 20.07.2017

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!