Kandidātu arhīvs

Anatolijs Mackevičs
Medijos:

 

LPP/LC

9.Saeimas deputāts

Deklarācija CVK

Ģimenes nodarbināšana par palīgiem, dzīvokļa īre no dēla
 
2007.gada decembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdza Saeimu izdot sodīšanai A.Mackeviču, kura dēls Aleksejs pildīja deputāta palīga pienākumus, bet vēlāk par parlamentārieša A.Mackeviča palīgu strādāja viņa sieva Valentīna. Saeima atbalstīja arī Mackeviča administratīvu sodīšanu par to, ka viņš īrēja dzīvokli no sava dēla, kurš līdz ar to saņēma dzīvojamo telpu īres kompensāciju, kas A.Mackevičam 2007.gadā bija noteikta maksimālā apmērā – 359 LVL mēnesī. KNAB sodu piemēroja pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa panta par valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu, kas paredz naudas sodu 50 līdz 250 LVL apmērā, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatus vai bez tā. Septiņiem deputātiem, kas savus radiniekus nodarbināja par deputāta palīgiem vai no kuriem īrēja dzīvokļus, KNAB piemēroja 95 līdz 110 LVL lielus sodus, nenosakot liegumu ieņemt valsts amatpersonas amatus.
 
Avots: LETA, Diena
 
2004.gadā mainīja partijisko piederību, lai izkļūtu no Saeimas opozīcijas
 
2004.gada februārī A.Mackevičs tika izslēgts no opozīcijā esošās Tautas saskaņas partijas (TSP), jo pievienojās Latvijas Pirmās partijas (LPP) Saeimas frakcijai, kas atradās koalīcijā. Tābrīža TSP frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Klementjevs šo rīcību sauca par nodevību. Vienlaikus ar A.Mackeviču no TSP uz LPP pārgāja vēl četri Saeimas deputāti, kas tautā ieguva apzīmējumu „pārbēdzēju piecītis”. Pieļāvumu, ka LPP par šādu lēmumu „pārbēdzējiem” samaksāja, paši deputāti noliedza. Uz LPP pārgājušie deputāti gan neliedzās, ka šo lēmumu pieņēma, lai nokļūtu Saeimas valdošajā koalīcijā, jo pēc A.Mackeviča vārdiem „citādi no krieviski runājošo vēlētāju vidus ievēlētiem Saeimas deputātiem” neesot iespēju atrasties koalīcijā, kas dodot iespēju „risināt jautājumus”.
 
Avots: LETA
 

2007.gadā skaidrās naudas uzkrājumi četrās dažādās valūtās bija 10 456,13 LVL, bet līdz 2010.gadam pakāpeniski saruka līdz 3 000 LVL.

Avots: VID

 

Partiju maiņa
 
No TSP saraksta startēja 7.Saeimas vēlēšanās, taču netika ievēlēts. Partijai kandidējot apvienības „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”(PCTVL) sarakstā, 2001.gadā Daugavpils pašvaldību vēlēšanās panākumus neguva. Gadu vēlāk no šīs apvienības saraksta tika ievēlēts par 8.Saeimas deputātu.
 
2003.gada februārī, līdz ar vēl trim deputātiem, izstājās no PCTVL sastāvā esošās Tatjanas Ždanokas vadītās partijas „Līdztiesība” un atkal kļuva par TSP biedru. Taču ne uz ilgu laiku – tieši gadu vēlāk, 2004.gada februārī, no šīs partijas rindām tika izslēgts, jo pievienojās Latvijas pirmajai partijai. 9.Saeimā A.Mackevičs ievēlēts no apvienības LPP/LC saraksta.

 

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!