Kandidātu arhīvs

Alfrēds Rubiks
Medijos:
Sodīts par mēģinājumu gāzt valsts varu 
 
Bijušais Latvijas Komunistiskās partijas 1.sekretārs Alfrēds Rubiks 1991.gadā tūlīt pēc augusta puča tika arestēts saistībā ar apsūdzību valsts nodevībā. 1995.gadā tiesa atzina viņu par vainīgu mēģinājumā vardarbīgiem līdzekļiem gāzt valsts varu Latvijā un piesprieda viņam brīvības atņemšanu uz astoņiem gadiem ar mantas konfiskāciju. Soda izciešanu sāka skaitīt no aresta brīža 1991.g.23.augustā. A.Rubiks par priekšzīmīgu uzvedību tika atbrīvots pirms termiņa 1997.gadā. 
 
2002.gadā Rīgas apgabaltiesa noraidīja A.Rubika lūgumu pirms termiņa noņemt sodāmību, kuras oficiālais dzēšanas laiks bija 2005.gads. Tiesa lēmumu pamatoja, norādot, ka A.Rubiks padarīto nenožēlo un nav labojies. Ar tādu pašu lūgumu A.Rubiks vērsās tiesā arī 2004.gadā, un arī tad tiesa lūgumu noraidīja. Tas liedza Latvijas Sociālistiskās partijas (LSP) līderim A.Rubikam kandidēt 2004.gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās.
 
Sniedzis nepatiesas ziņas CVK
 
1996.gada septembrī Latgales priekšpilsētas tiesa atzina A.Rubiku par vainīgu nepatiesu ziņu sniegšanā Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK). 1995.gadā, A.Rubikam atrodoties iepriekšējās izmeklēšanas izolatorā, CVK bija iesniegta viņa deklarācija, ka viņš nav darbojies kompartijā pēc 1991.gada 13.janvāra, Vislatvijas glābšanas komitejā, kā arī ārvalstu drošības dienestos. No soda tiesa viņu atbrīvoja, jo noziegums bija zaudējis sabiedrisko bīstamību. A.Rubiks vainu neatzina un iesniedza apelācijas sūdzību, taču arī nākamajā instancē Rīgas apgabaltiesā zaudēja. 1998.gadā, kad Augstākā tiesa atstāja bez izskatīšanas A.Rubika advokāta kasācijas sūdzību, spriedums stājās spēkā.
 
Avoti:
Lase, I. Rubika vainu neapstrīd Augstākās tiesas senāts. Diena. 09.01.1998
Krastiņš, J. Tiesa Rubikam nenoņem sodāmību. Diena. 26.10.2002
Saulīte, J. Tiesa noraida Rubika lūgumu par sodāmības dzēšanu pirms termiņa. Leta. 12.03.2004
 
Pamatinformācija par kandidātu: CVK mājas lapa
 

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!