Kandidātu arhīvs

Aleksandrs Sakovskis
Medijos:

Atrastās informācijas kopsavilkums:

Palīdz izkārtot braucienu ar Saeimas auto bijušajam deputātam

2011.gada 9.janvārī TV3 raidījums „Nekā Personīga” bija fiksējis, kā bijušais SC Saeimas deputāts Oļegs Deņisovs privātām vajadzībām izmanto ārkārtas gadījumiem paredzēto Saeimas autobāzes dežūrauto. Raidījums noskaidroja, ka automašīnu O.Deņisovam bija pasūtījis SC deputāts A.Sakovskis, kurš vēlāk žurnālistiem savu rīcību nespēja izskaidrot un atteicās turpināt sarunu. Raidījumā tika izteikts pieņēmums, ka automašīnu sagādājusi A.Sakovska palīdze Marija Daņiļēviča, kura iepriekšējā Saeimas sasaukumā bija O.Deņisova palīdze. Pēc šī gadījuma SC frakcija apgalvoja, ka A.Sakovskim tiks lūgts atlīdzināt valstij radītos zaudējumus, turklāt solīja arī turpmāk stingrāk kontrolēt Saeimas autobāzes izmantošanu.

Pēc notikuma izgaismošanas medijos 2011.gada janvārī A.Sakovskis samaksāja par šīs automašīnas lietošanu, kā arī no darba atlaida savu palīdzī Mariju Daņiļēviču, kuru vainoja šīs “vizināšanās” organizēšanā.

Avoti:
Nekā personīga Vilemsons, M. SC sola stingrāk kontrolēt Saeimas autobāzes izmantošanu. LETA. 10.01.2011.
Vilemsons M. Sakovskis samaksājis par bijušā deputāta vizināšanos ar dienesta auto un atlaidis savu palīdzi. LETA 11.01.2011.

Uz augšu

Atturas balsojumā par A.Šlesera izdošanu kratīšanai 2011.gada 26.maijā

Vērienīga kriminālprocesa ietvaros 2011.gada maijā KNAB vērsās pie 10.Saeimas deputātiem, lūdzot ļaut veikt kratīšanu PLL deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās. Kriminālprocess tika uzsākts par vairāku valsts uzņēmumu amatpersonu veiktiem koruptīviem noziegumiem. Kā noprotams no KNAB sniegtās informācijas, lietas centrā ir A.Šlesers (PLL), un tā ir saistīta ar viņa pastarpinātām īpašumtiesībām vairākos uzņēmumos. Saeimas vairākums neatbalstīja KNAB lūgumu.

10.Saeimas deputāts A.Sakovskis  balsojumā par A.Šlesera izdošanu kratīšanai atturējās, tādējādi piepulcējoties to deputātu lokam, kuri liedza KNAB veikt operatīvo darbību pret Saeimas deputātu A.Šleseru, nosargājot viņa imunitāti.

Avots:
www.saeima.lv, Saeimas deputātu balsojuma tabula

Uz augšu

Rīgas Kurzemes rajona izpilddirekcijas iepirkumi

No 2007.gada decembra līdz 2009.gada septembrim A.Sakovskis bija iepirkumu komisijas priekšsēdētājs Rīgas Kurzemes rajona izpilddirekcijā. 2008. un 2009.gadā četros iepirkumos, no kuriem viens bija cenu aptauja, uzvarēja SIA “Tika”, noslēdzot līgumus par aptuveni 359 000 LVL. SIA “Tika” valdes priekšsēdētājs ir Eduards Kiseļovs, kurš bijis Tautas saskaņas partijas ziedotājs (2005.gadā ziedojis 300LVL). Tautas saskaņas partija ir viena no Saskaņas centra apvienības partijām.

2009.gadā laikraksts “Diena” rakstīja, ka Rīgā lielo ceļu asfaltēšanas konkursos ar apbrīnojamu regularitāti uzvar vienas un tās pašas firmas. Laikraksta “Diena” apkopotā informācija, kurā analizēti Rīgas priekšpilsētu rīkotie iekšpagalmu asfaltēšanas konkursi pēdējos trijos gados, rādīja, ka katrai priekšpilsētai ir iecienītie asfaltētāji. Vairāki no firmu īpašniekiem ir ziedojuši partijām, bet šis nav gadījums, ka varētu konstatēt tiešu saikni "ziedojums — pasūtījums".

“Diena” norādīja, ka 2006. un 2007.gadā lielākajos Kurzemes rajona iepirkumos uzvarēja LPP/LC atbalstītājiem Jānim Ansviesulim un Uldim Klaperim piederoša firma “Roadeks”. Laikā, kad Iepirkumu komisijas priekšsēdētājs bija A.Sakovskis, iepirkumos uzvarējušas vairākas firmas, taču starp tām visbiežāk SIA “Tika” un SIA “LB Inter”.

2008. un 2009.gadā SIA “Tika” noslēgusi četrus līgumus par kopējo summu aptuveni 359 029 LVL. Savukārt SIA “LB Inter” vārds plašāk izskanēja saistībā ar skandālu, kad TV3 raidījums “Nekā personīga” vēstīja, ka pēc uzvaras izpilddirekcijas iepirkumos uzņēmums par vairāk nekā 10 000 LVL pašvaldības naudas nobruģējis celiņus, kas ved uz izpilddirektora vietnieces Jeļenas Baumanes un viņai kaimiņos dzīvojošā izpilddirekcijas jurista māju. "Kur liek, tur bruģējam," žurnālistiem skaidroja firmā.

A.Sakovskis kandidatiuzdelnas.lv veidotājiem 2010.gada vasarā norādīja, ka bijis tikai iepirkumu komisijas loceklis un noraidīja, ka būtu ietekmējis iepirkumu procedūras priekšmetu.

Avoti:
TV3 Nekā personīga. Par pilsētas naudu nobruģē celiņu uz pašvaldības amatpersonas mājām. 02.11.2008
Jemberga, S. Savs kaktiņš, savs konkursiņš. Diena. 29.05.2009
VID
IUB

Uz augšu

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!