Kandidātu arhīvs

Aleksandrs Mirskis
Medijos:
Pretlikumīgi savienojis dienestu Zemessardzē ar Saeimas deputāta amatu 
 
2008.gadā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdza atļauju Saeimai izdot deputātu A.Mirski sodīšanai par likuma „Par interešu novēršanu valsts amatpersonas darbībā" pārkāpšanu, jo viņš bija neatļauti savienojis deputāta darbu ar dienestu Zemessardzē. Atzīstot, ka likums pārkāpts, KNAB tomēr lietu izbeidza, jo bija pagājis likumā noteiktais soda uzlikšanas termiņš. Saeima vēlāk grozīja Interešu konflikta likumu, nosakot, ka Saeimas deputāti valsts amatpersonas amatu drīkst savienot arī ar dienestu Zemessardzē. 
 
Laikraksts Diena publikācijā Grāfs Mirskis Minhauzens rakstīja, ka pārbaude Aizsardzības ministrijā par deputāta rīcību tika sākta pēc tam, kad A.Mirskis 2007.gadā piedalījies pasaules karavīru sporta spēlēs Indijā, tērpies reglamentam neatbilstošā formastērpā. Atklājās, ka viņš divus gadus nebija apmeklējis Zemessardzes nodarbības. A.Mirskis pārbaudes laikā bija vērsies pie aizsardzības ministra ar pretenzijām un galu galā 2008.gadā no Zemessardzes izstājās. 
 
Diena jau minētajā publikācijā arī rakstīja, ka A.Mirskis bija izplatījis nepatiesu informāciju par savu dienesta laiku armijā, kā arī stāstījis, ka dienējis Afganistānā, kas neatbilstot patiesībai. A.Mirskis raksta autori žurnālisti Guntu Slogu iesūdzēja tiesā par goda aizskaršanu un neslavas celšanu, apstrīdot kopumā 20 raksta fragmentus, kā arī prasīja 528 000 latu lielu kompensāciju par morālo kaitējumu. Lietas iztiesāšana ilga nepilnus četrus gadus, līdz 2013.gadā Augstākā tiesa nolēma A.Mirska prasību neapmierināja.
 
Avoti:
Kozule, E. Saeimas deputāti varēs dienēt Zemessardzē. Leta. 16.12.2008
Sloga, G. Grāfs Mirskis Minhauzens. Diena. 28.06.2009
Skruzis, J. Tiesa izbeidz Mirska rosināto kriminālprocesu pret žurnālisti Slogu. Leta. 15.09.2010
Rutka, A. Apgabaltiesai no jauna būs jāskata Mirska privātās apsūdzības lieta pret žurnālisti Slogu. Leta. 18.05.2012
 
Pamatinformācija par kandidātu: CVK mājas lapa 
 

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!