Kandidātu arhīvs

Aldis Lieljuksis
Medijos:

Nepamatoti lūdzis valstij segt komunālo maksājumu parādu

1998.gadā laikraksts „Diena” rakstīja par komunālo maksājumu parādiem, kurus kādreizējais Policijas departamenta (tagadējās valsts policijas) priekšnieks Aldis Lieljuksis iekrājis un lūdzis apmaksāt Iekšlietu ministrijai (IeM). 656 latu lielo parādu 1995.gadā parādu samaksājusi Rīgas rajona policijas pārvalde, bet vēlāk IeM konstatēja, ka tas noticis nepamatoti.

No 1989.gada 25.oktobra līdz 1992.gada 19.novembrim A.Lieljuksis bija Rīgas rajona Saulkrastu milicijas, vēlāk - policijas nodaļas priekšnieks. Likums par policiju noteica, ka pašvaldības iestādes, ja tas ir nepieciešams, policijas priekšniekus nodrošina ar dienesta dzīvokli. «Ja valsts policijas darbiniekam šajā likumā noteiktajos termiņos un kārtībā dienesta dzīvokli nepiešķir, faktiskos izdevumus par dzīvojamās platības īri un komunālajiem pakalpojumiem viņam sedz no valsts līdzekļiem. Pildot Saulkrastu policijas nodaļas priekšnieka pienākumus, A.Lieljuksis dzīvoja Ādažos, tāpēc dienesta dzīvoklis viņam nebija nepieciešams. Ņemot vērā policijas likuma normas, Ādažu pagasta padome 1992.gada jūnija sākumā pieņēma lēmumu segt komunālos pakalpojumus par A.Lieljukša mājokli. Taču 19.novembrī A.Lieljuksis kļuva par Ministru padomes priekšsēdētāja Ivara Godmaņa palīgu iekšlietu jautājumos, bet gandrīz pēc gada - 1993.gada novembrī - tika iecelts par Policijas departamenta priekšnieku.

Tā kā Ādaži vairs nebija A.Lieljukša «darbības lauciņš», pagastam par viņa komunālajiem maksājumiem vairs nebija jāmaksā. A.Lieljuksim vairākkārt esot piesūtīti komunālo pakalpojumu rēķini, taču viņš tos neesot apmaksājis. Kā „Dienai” kļuvis zināms, A.Lieljuksis lūdzis parādu nomaksāt IeM finansu un plānu pārvaldei, taču no turienes rēķins pārsūtīts uz Rīgas rajona policijas pārvaldi (PP). 1995.gada jūnija beigās, kad parāda summa pieaugusi jau līdz 656 latiem, Rīgas rajona PP šo naudu nomaksājusi no saviem ārpusbudžeta līdzekļiem. Vēlāk IeM konstatējusi, ka parāda nomaksa no Rīgas rajona PP ārpusbudžeta līdzekļiem pēc tam, kad A.Lieljuksis vairs nebija Saulkrastu policijas nodaļas šefs, esot bijusi nepamatota, tāpēc viņam tika uzdots šo summu samaksāt atpakaļ.

A.Lieljuksis 1998.gadā „Dienai” teica, ka Latvijā vēl neesot sakārtotas visas normas, kas regulē kārtību, kā tiek apmaksāti dienesta dzīvokļi iekšlietu struktūru darbiniekiem. Tomēr daļu naudas, kas tika samaksāta par komunālo maksājumu parādiem, A.Lieljuksis Rīgas rajona PP jau atdevis un vēlāk par Ādažu mājokli maksājis pats.

Avots:
Galzons, E. Lase, I. Policijas šefa sprints pēc uzplečiem. Diena. 05.05.1998.

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!