Kandidātu arhīvs

Aivars Okmanis
Medijos:

Iecietība pret pārkāpumiem bērnunamā „Annele”

Laikā no 2003.līdz 2008.gadam Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) vairākas reizes konstatēja pārkāpumus Bauskas rajona bērnunamā "Annele" un trīs reizes vērsās bērnunama uzturētājā - Bauskas rajona padomē - ar lūgumu atbrīvot no amata tā direktori Lilitu Seržāni. Rajona padomes priekšsēdētājs Aivars Okmanis neuzskatīja, ka ir pamats direktores atbrīvošanai no amata un sacīja, ka padome neplāno par to lemt, jo tai neesot pierādījumu, turklāt „pēc visām atstādināšanām ir tiesas procesi”. Laikraksts Diena informēja, ka A.Okmani un L.Seržāni saistījis ne tikai darbs – viņa bijusi vedējmāte A.Okmaņa kāzās.

VBTI norādīja, ka, ilgstoši sekojot līdzi iestādē esošo bērnu tiesību ievērošanai, secināts, ka audzēkņiem tajā netiek nodrošināta atbilstoša aprūpe un rehabilitācija. 2005.gada beigās pret bērnunama direktori tika ierosināta un vēlāk izbeigta krimināllieta saistībā ar apsargu aicināšanu bērnunamā, lai viņi, iespējams, fiziski ietekmētu audzēkņus. Vēlākajos gados inspekcija „Annelē” konstatēja pārkāpumus saistībā ar bērnu nodrošināšanā ar atbalsta ģimenēm un nodošanu aizbildnībā, kā arī iespējamo vardarbību no darbinieku puses. 2007.gadā Bauskas rajona padomē ar iesniegumu vērsās seši bērnunama darbinieki ar sūdzībām par direktores darbu, ka iestādē ir neciešami apstākļi darbiniekiem, un par darba nepareizu organizēšanu. VBTAI gada laikā par "Anneli" bija saņēmusi 11 sūdzības - gan no bērniem, gan bērnunama darbiniekiem un apkārtējiem iedzīvotājiem. Pusgada laikā no tās aizgājuši deviņi darbinieki.

2009.gadā VBTI pārstāvji sacīja, ka bērnunamā apstākļi ir uzlabojušies. Gadu vēlāk Bauskas novada dome nolēma bērnunamu likvidēt.

Avoti:
Dzērve, L. Bērni sūdzas, Annele iet tālāk. Diena. 30.07.2008
Ozola, A. Bauskas rajona padome neplāno lemt par bērnunama "Annele" direktores atbrīvošanu no amata. Leta. 30.07.2008
Eriņa, A. Bērnu tiesību inspekcija sola turpināt regulāras pārbaudes bērnunamā "Annele. Leta. 19.08.2008
Auzāns, V. Bērnunams «Annele» pastāvēs tikai līdz 28.februārim. Bauskasdzive.lv. 13.01.2010

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!