Kandidātu arhīvs

Ainars Melders
Medijos:

 

Vairāku sasaukumu Alūksnes novada domes deputāts, uzņēmējs. Alūksnes pilsētas mērs līdz 1997.gadam.

Deklarācija CVK

 

 

Alūksnes mērs A.Melders nopelna, pārdodot paša vadītajai domei savu īpašumu

1997.gada janvārī Alūksnes dome ar Alūksnes domes priekšsēdētāju A.Melderu noslēdza pirkšanas-pārdošanas līgumu un par Ls 25 000 nopirka bērnudārzu Annas pagastā, ko pats A.Melders pirms tam bija iegādājies par 4500 latiem.  Lēmumu par īpašuma iegādi bez konkursa procedūras pieņēma domes Finanšu komiteja, lai gan šajā gadījumā bija nepieciešams domes deputātu lēmums. Iegādes pamatojums bija bāreņu patversmes ierīkošana, tomēr domes deputāti vēlāk secināja, ka pilsētai patversme nemaz nav nepieciešama. Laikraksts “Latvijas Avīze” izteica pieņēmumu, ka šī naudas summa A.Melderam bija nepieciešama, jo šajā laikā citā tiesvedībā pret A.Melderu viņam tika noteikta drošības nauda 20 000 latu apmērā. Pašvaldība iesniedza tiesā civilprasību par Ls 25 000 piedziņu no A.Meldera, lai atgūtu par bērnudārza ēku samaksāto summu, un 1999.gadā Vidzemes apgabaltiesa pieņēma lēmumu par 30% ieturēšanu no A.Meldera algas, lai segtu pašvaldībai nodarītos zaudējumus. A.Meldera vienīgie ienākumi šajā laikā bija deputāta alga 10-20 LVL apmērā, tādēļ pašvaldība saņēma aptuveni 4 latus mēnesī. Vēlāk Alūksnes pašvaldība no tiesas saņēma 20 000 latu, ko A.Melders bija iemaksājis kā drošības naudu tiesvedībā par degvielas kontrabandu. A.Melders, kurš visu šo laiku bija domes deputāts, ilgstoši neatmaksāja atlikušos 5000 latus, tomēr rezultātā Alūksnes dome ar tiesu izpildītāja palīdzību no A.Meldera piedzina gan atlikušo summu, gan tiesas izdevumus.

Avots: LETA, Diena, Latvijas Avīze, Alūksnes pilsētas dome

Tiesa atzīst A.Melderu vainīgu viltotu dokumentu izmantošanā

1996.gadā pret Alūksnes mēru A.Melderu, kurš bija SIA “Dzirnavnieks” direktors un līdzīpašnieks, un vēl četrām personām tika ierosināta krimināllieta par degvielas kontrabandu lielos apjomos, veicot darījumus ar muitas zonā esošu degvielu. A.Melderam tika noteikts apcietinājums, no kura viņš tika atbrīvots pret drošības naudu 20 000 latu apmērā. 2000.gada maijā Rīgas Ziemeļu rajona tiesa piesprieda A.Melderam nosacītu sodu uz diviem gadiem, attaisnojot A.Melderu apsūdzībā par kontrabandu, taču konstatēja, ka SIA "Dzirnavnieks" ir izvairījusies no nodokļu nomaksas, valstij nesamaksājot Ls 1 697 334. 2001.gadā Ziemeļu rajona tiesa atkārtoti izskatīja lietu un notiesāja A.Melderu  tikai par viltotu dokumentu izmantošanu, piespriežot naudas sodu — 20 minimālās mēnešalgas jeb 760 latus. Prokuratūra iesniedza apelācijas protestu Rīgas apgabaltiesai, kas tomēr atstāja spēkā iepriekšējās instances spriedumu. Līdz ar notiesājošo gala instances spriedumu A.Melders zaudēja deputāta mandātu. Jau iepriekš, 1997.gadā, domes deputāti bija izteikuši viņam neuzticību un viņš bija atcelts no mēra amata.

2003.gada Alūksnes rajona tiesa pilnībā apmierināja maksātnespējīgās SIA "Dzirnavnieks" prasību par neieguldītās pamatkapitāla daļas piedziņu 5000 latu apjomā no A.Meldera, kurš bija viens no šī uzņēmuma kapitāla daļu turētājiem.

Avots: LETA, BNS, Diena

 

Valsts kontrole konstatē pārkāpumus A.Meldera darbībā

1997.gadā Valsts kontrole revīzijā konstatēja vairākus toreizējā Alūksnes mēra A.Meldera pārkāpumus. A.Melderam darba algā nelikumīgi bija izmaksāti Ls 7293, savukārt bez attaisnojuma dokumentiem par komandējumu izdevumiem bija izmaksāti Ls 1295. 1996.gada janvārī A.Melders no Baltijas Tranzītu bankas skaidrā naudā bija izņēmis kredītu Ls 20 000, bet nauda kasē nenonāca un kases grāmatā nav arī ieraksta par naudas saņemšanu. A.Melders nelikumīgi noslēdza cesijas līgumu ar AS “Pareksa banka”, pārņemot SIA “Rīta zvaigzne “ un Aigara Parma parādus AS “Pareksa banka” Ls 49 617 apmērā. A.Melders arī nelikumīgi saņēma Ls 13 000 no “Siltums” un AS “Alūksne-2”, uz kuru bāzes izveidotā AS “Simone” norakstījusi debitoru parādus par vairāk kā Ls 26 000.

Avots: Diena, Valsts kontrole

Pašvaldības dzīvoklis un remonts ārpus rindas

Laikraksts “Latvijas Avīze” ziņoja, ka 2006.gadā A.Melders kā Alūksnes domes priekšsēdētāja vietnieks, apejot par dzīvokļu piešķiršanu atbildīgo domes darbinieci un vairāk kā 100 cilvēku garo rindu, piešķīra bijušajm ieslodzītajam A.Mudračenko pašvaldības dzīvokli. Pašvaldības uzņēmums “Alūksnes nami” par pašvaldības līdzekļiem šajā dzīvoklī veica aptuveni 2000 latu vērtu remontu.  A.Melders nenoliedza dzīvokļa piešķiršanas faktu, bet apgalvoja, ka nav atbildīgs par dzīvokļa remontā ieguldītajiem pašvaldības līdzekļiem.

Avots: Latvijas Avīze

Partijas reklāma uz dzīvokļu rēķiniem

Pirms 2009.gada pašvaldību vēlēšanām Alūksnes iedzīvotāji saņēma komunālo pakalpojumu rēķinus, kam otrā pusē bija TB/LNNK deputātu kandidātu foto un aicinājums “atbalstīt savējos”. Rēķinus bija nosūtījusi pašvaldības SIA “Alūksnes nami”, kas bija noslēgusi līgumu ar TB/LNNK  par rēķinu nogādāšanu pastkastītēs – līgums paredzēja, ka TB/LNNK dod papīru, uz kura tiek drukāti rēķini. Uzņēmuma juriste apgalvoja: “Mums nav svarīgi, kāda informācija ir otrajā pusē.”

Likums “Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms pašvaldību vēlēšanām” nosaka, ka valsts un pašvaldību iestādēs un kapitālsabiedrībās ir aizliegts publiskās vietās izvietot priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus. A.Melders, kurš bija “Alūksnes namu” padomes loceklis un TB/LNNK saraksta līderis, uzskatīja, ka likums nav pārkāpts, jo pastkastīte nav publiska vieta.  Arī KNAB, kas saņēma informāciju par šo gadījumu, uzskatīja, ka likums nav pārkāpts, jo pastkastīti nevar uzskatīt par publiski pieejamu vietu.

Avots: Diena, KNAB

 

Partiju maiņa

 

1994.gadā A.Melders tika ievēlēts Alūksnes domē no “Latvijas ceļa” saraksta, bija pilsētas mērs. 1997.gadā pēc vairāku nelikumību atklāšanas deputāti izteica viņam neuzticību un atcēla no mēra amata. 1998.gadā viņš izstājās no “Latvijas Ceļa”. Tomēr A.Meldera deputāta mandāts tika anulēts tikai 2001.gadā pēc notiesājoša sprieduma spēkā stāšanās. 2001.gada vēlēšanās A.Melders kandidēja un tika ievēlēts Alūksnes domē no PCTVL saraksta. 2005.gada pašvaldību vēlēšanās A.Melders tika ievēlēts no Ilmāra Ančāna vadītās partijas “Mūsu zeme” saraksta. 2009.gadā viņš iestājās TB/LNNK, no kuras kārtējo reizi tika ievēlēts Alūksnes pilsētas domē. A.Melders laikrakstam “Alūksnes Ziņas” apgalvoja, ka neesot nozīmes tam, no kuras partijas startēt pašvaldību vēlēšanās.

Avots: Centrālā vēlēšanu komisija, Diena, Alūksnes Ziņas

 

A. Meldera amatpersonas deklarācija VID

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!