Kandidātu arhīvs

Aina Verze
Medijos:

Kritiskā nostāja pret likuma grozījumiem tiek saistīta ar tuvību valdību veidojošai partijai

 
2008.gada vasarā notika Latvijas Pensionāru un senioru partijas un no Tautas partijas aizgājušo A.Štokenberga un A.Pabrika izveidotās biedrības “Sabiedrība citai politikai” iniciētais referendums par grozījumiem likumā “Par valsts pensijām”. Grozījumu pieņemšana nozīmētu ļoti strauju minimālā pensijas apjoma paaugstināšanu no 49,50 LVL līdz vismaz 135 LVL. Grozījumu atbalstītāji norādīja, ka sociālajā budžetā ir izveidojies aptuveni 700 miljonu latu liels uzkrājums, no kura būtu iespējams segt pensiju palielināšanu. Šīs iniciatīvas kritiķi uzskatīja, ka pensiju palielināšana satricinātu sociālo budžetu. Pret piedāvātajiem grozījumiem asi iestājās labklājības ministre I.Purne (ZZS). Referendumā netika savākts nepieciešamais balsu skaits. 
 
Savukārt tieši pirms referenduma ar Latvijas Pasta starpniecību visā Latvijā 300 000 eksemplāros tika izplatīts LPF laikraksta “Latvijas pensionārs” speciālizlaidums, kurā bija publicēts gan federācijas vadītājas A.Verzes, gan labklājības ministres I.Purnes (ZZS) noraidošais viedoklis par pensiju likuma grozījumiem. A.Verze noraidīja apgalvojumus, ka tas ir saistīts ar viņas iepriekšējo darbību LPP/LC – partijā, kuras pārziņā tolaik bija Latvijas Pastu pārraugošā Satiksmes ministrija. Turklāt noskaidrojās, ka LPF budžets neatļauj tik lielus tēriņus, tādēļ laikraksta izdošanu ir apmaksājis kāds privāts sponsors, kura vārdu A.Verze nevēlējās atklāt. Viņa norādīja, ka visa informācija būs atspoguļota organizācijas gada pārskatā. Tomēr LPF 2008.gada pārskatā vispār nav deklarēts neviens ziedojums.
 
Avoti:
Mežniece, I. Pensionāru federācijas priekšsēdētāja Verze saņem Ministru kabineta Atzinības rakstu. LETA. 03.07.2008.
Leitāns, I. Pensionāru avīzei naudu deva «privāts sponsors». Diena. 02.09.2008.
Latvijas Pensionāru federācija. Ziedojumu un dāvinājumu pārskats laika periodā no 2008.gada 1.janvāra līdz 2009.gada 1.janvārim.
 
Vairāk
 
 
 

Partijas maiņa

 
6.Saeimas vēlēšanās 1995.gadā kandidējusi Maznodrošināto politiskās apvienības un Latviešu neatkarības partijas sarakstā. 8. Saeimas vēlēšanās 2002.gadā kandidējusi no Latvijas Pirmās partijas saraksta. Verze apgalvoja, ka kopš tā laika savu darbību partijā ir apturējusi. 2009.gada pašvaldību vēlēšanās Rīgā kandidēja no LPP/LC saraksta. Viņa neatkāpās no LPF vadības un skaidroja, ka LPF statūti pieļauj biedru politisko darbību.
 
Avoti:
www.cvk.lv
 
 
 
 

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 15.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!