Zvērināts advokāts, sertificēts administrators, Biķeru evaņģēliski luteriskās draudzes priekšnieks, SIA "Biķeru namturis" valdes loceklis, biedrības "Latvijas maksātnespējas procesu administratoru asociācija" padomes loceklis.
Aizturēšana “Jelgavas siltumtīklu uzņēmuma” lietā
2005. gadā aizdomās par krāpšanu lielos apmēros Finanšu policija uz 10 dienām aizturēja advokātu A.Lūsi, kurš tobrīd bija AS “Jelgavas siltumtīklu uzņēmums” (STU) maksātnespējas administrators. A.Lūsis tika aizturēts, kad viņš kopā ar Jelgavas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu (ZZS) devās uz Valsts ieņēmumu dienestu sniegt liecības saistībā ar krimināllietu par STU bilances aktīvu iznomāšanu. Tomēr vēlāk Rīgas apgabaltiesa viņu atbrīvoja.
Tiesā atklājās, ka pamats Lūša aizturēšanai aizdomās par krāpšanu lielā apmērā ir viņa nespēja četru gadu laikā atgūt valstij aptuveni 620 000 latu un bez Finanšu ministrijas ziņas veiktās darbības ar STU īpašumiem un aktīviem. A.Lūsis bija STU administrators kopš 2000.gada.
Vēlāk A.Lūsis šajā lietā no aizdomās turētā kļuva par liecinieku un līdz ar to Zvērināto advokātu padome atjaunoja viņa uz laiku apturētās advokāta pilnvaras.
Jāpiebilst, ka ZZS toreiz šīs lietas izmeklēšanu saistīja ar pašvaldību vēlēšanām, jo lieta tika ierosināta pēc Tautas partijas kandidāta Jelgavas mēra amatam Arņa Razminoviča iesnieguma, un tās ietvaros tika nopratināts Jelgavas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš. 2006. gada martā Finanšu policija izbeidza izmeklēšanu šajā lietā nozieguma sastāva trūkuma dēļ.
Avots: LETA
Iebilst pret A.Loskutova uzņemšanu advokatūrā
2009. gada sākumā parādījās informācija, ka A.Lūša un A.Platača biroja advokāti iesniedza sūdzību Zvērinātu advokātu padomē, iebilstot pret bijušā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Alekseja Loskutova uzņemšanu advokatūrā. Šajos iesniegumos minētais radīja aizdomas, ka minētie advokāti nevis apšauba A.Loskutova reputāciju, bet gan pauž neapmierinātību ar kādreizējo KNAB rīcību un veiktajām izmeklēšanas darbībām. Laikraksts “Diena” arī norādīja, ka jau iepriekš advokātu rindās tika uzņemti vairāki cilvēki ar apšaubāmu reputāciju, tomēr atšķirībā no gadījuma ar A.Loskutovu, būtiskus iebildumus tas nav izraisījis.
Savā iesniegumā advokāti norādīja, ka A.Loskutovs neesot ievērojis nevainīguma prezumpcijas principu, vēl pirms tiesas sprieduma paziņojot par vairāku cilvēku līdzdalību noziegumos, kuros viņi pēc tam attaisnoti. Tika minētas vairākas KNAB interneta mājaslapā publicētas preses relīzes par sāktajiem kriminālprocesiem un lietām, kas nosūtītas prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai. Relīzēs nav minēti konkrētu personu uzvārdi, vien notikušā fabula, kas ir ierasta prakse tiesībsargājošo iestāžu vidū. Jāpiebilst, ka vēlāk A.Loskutovs tika uzņemts advokatūrā.
Avoti: LETA, Diena
Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014