EP vēlēšanu arhīvs

Saskaņa sociāldemokrātiskā partija EP vēlēšanas

"Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija, pilns kandidātu saraksts, kas startē Eiropas Parlamenta vēlēšanās (mājas lapā padziļināta analīze ir veikta par pirmajiem 6 kandidātiem, ar metodoloģiju var iepazīties šeit)

1.Boriss Cilevičs

2.Guntars Jirgensons

3.Andrejs Klementjevs

4.Andrejs Mamikins

5.Jānis Tutins

6.Elizabete Krivcova

7.Sergejs Mirskis

 

8.Sergejs Potapkins

9.Ivans Klementjevs

10.Igors Pimenovs

11.Marjana Ivanova-

Jevsejeva

12.Ņikita Ņikiforovs

13.Irina Cvetkova

14.Vitalijs Trusevičs

15.Eldars Mamedovs

16.Sergejs Dolgopolovs

Partiju apvienībā Saskaņas centrs ietilpts trīs partijas: Saskaņa, Latvijas Sociālistiskā partija un Daugavpils pilsētas partija. Partiju apvienība dibināta 2005.gadā. 2011.gada 14.decembrī Daugavpils pilsētas partija iekļāvās partijas Saskaņa sastāvā.

Saskaņas Centra frakcija Saeimā sastāv no 31 deputāta, frakcijas priekšsēdētājs ir Jānis Urbanovičs. Saskaņas Centrs Saeimā strādā opozīcijā.

PARTIJU APVIENĪBAS VADĪBA

Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Nils Ušakovs. Valdē vēl darbojas Jānis Urbanovičs un Alfrēds Rubiks.

 

SASKAŅAS CENTRS SAEIMĀ

Saskaņas centrs (SC) ir lielākā 11.Saeimā esošā frakcija un to veido 31 deputāts. Frakcijas priekšsēdētājs ir Jānis Urbanovičs, viņš frakciju vadījis arī 9. un 10. Saeimā.

11.Saeimā SC pārstāvis Sergejs Dolgopolovs vada Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju. Tā ir pirmā reize, kad SC pārstāvis vada komisiju, kurai ir likumdošanas iniciatīvas tiesības.

Turpinot iepriekšējo tradīciju, arī 11. Saeimā SC deputāts (V.Orlovs) vada Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju. SC deputāts Andrejs Klementjevs ir Saeimas prezidija loceklis.

10.Saeimā SC frakcija nav bijusi aktīvākā, jo deputāti bieži vien nepiedalījās balsojumos. TV3 raidījums Nekā Personīga ziņoja, ka SC frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs nav piedalījies 653 balsojumos no Saeimā notikušajiem. Nekā personīga veiktajā pētījumā konstatēts, ka no 1394 atklātajiem balsojumiem tikai 75 ir piedalījušies visi SC deputāti. SC ar simtprocentīgu interesi balsojuši gadījumos, kad izskatīti projekti par valsts finanšu sadali, pilsonības un imigrācijas jautājumiem, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušajiem, valsts svētku un atceres dienām, pašvaldību pilnvarām, bāriņtiesām, Kriminālprocesa, Civilprocesa un Administratīvo pārkāpumu kodeksa grozījumiem, regulējumu radio un televīzijas jomā, kā arī autopārvadājumu un būvniecības nozarēs. Pilnībā visi Saskaņas centra deputāti balsojuši arī par uzticības izteikšanu ZZS vides un reģionālās attīstības ministram Raimondam Vējonim un pret Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lūgumu atļaut veikt kratīšanu PLL frakcijas deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās. Skatīties video : http://www.tv3.lv/content/view/13868/282/

SC deputāti 10. Saeimā iesniedza 14 likumprojektus, vēl piecus likumprojektus kopā ar deputātiem no citām partijām.

2011.gada pavasarī  mandātu nolika SC deputāts Juris Silovs,  kurš bija apsūdzēts par krāpšanu lielā apmērā. TV3 raidījums Nekā Personīga ziņoja, ka J. Silovs, pildīdams Garkalnes novada domes priekšsēdētāja pienākumus, slēpis ar dienesta automašīnu izraisītas avārijas pēdas.

Iepriekšējā Saeimā izcēlās vēl kāds cits Saeimas deputāts – Valērijs Kravcovs, kurš nepārzināja valsts valodu, lai gan, startējot vēlēšanās, Centrālajai vēlēšanu komisijai bija norādījis, ka latviešu valodu pārzina sarunvalodas līmenī. Deputāts V. Kravcovs 2010. gada rudenī žurnālistiem solīja, ka valodu apgūs divu mēnešu laikā, taču intervijai medijiem latviešu valodā visu 10. Saeimas darbības laiku tā arī nepiekrita. 11. Saeimas vēlēšanās V. Kravcovs nestartēja.

10. Saeimā SC pārstāvēja 29 deputāti un tā bija otrā lielākā frakcija Saeimā. 9. Saeimā no SC tika ievēlēti  17 deputāti, kuriem vēlāk frakcijai pievienojās arī Nikolajs Kabanovs, pārnākot no PCTVL.

11.Saeimā frakcija darbojas opozīcijā, nav pārstāvēta valdībā. SC nekad nav darbojies valdībā. Pēc SC panākumiem pēdējās divās Saeimas vēlēšanās, veidojot valdību, koalīciju veidojošās tā sauktās "latviešu partijas" ir apsvērušas domu par SC iesaisti valdībā, taču tas nav noticis. Protestējot pret SC neiekļaušanu valdībā, partiju apvienības Saskaņas centrs atbalstītāji 11. Saeimas pirmajā darba dienā - 2011.gada 17. oktobrī rīkoja piketu pie Saeimas ēkas.

SC nozīmīga loma vairākos 10. Saeimas balsojumos

Saskaņas centram ir bijusi liela loma vairākos svarīgos 10. Saeimas balsojumos, kur SC deputātu domas bieži sakrita ar apvienību Par Labu Latviju un tā brīža koalīcijas partiju - Zaļo un Zemnieku savienību.

Saskaņas centrs sākotnēji iestājies pret aizklāto balsojumu likvidēšanu. Grozījumi paredzēja aizklātu balsojumu saglabāt vien balsojot par Valsts prezidentu, Saeimas prezidija locekļiem un Satversmes tiesas tiesnešiem. Lai gan priekšlikumu atcelt aizklātos balsojumus Saeimā atbalstīja arī vairāki eksperti un nevalstiskās organizācijas, priekšlikums februārī tika noraidīts, 51 deputātam balsojot pret (ZZS, SC, PLL), 3 deputātiem atturoties. Priekšlikumu atbalstīja 37 deputāti, Vienotības un Visu Latvijai - TB/LNNK deputāti.  Pēc  Rīkojuma Nr.2 SC savas domas mainīja un jūlijā balsoja par līdzīgiem grozījumiem. Vairāk: http://www.deputatiuzdelnas.lv/notikumu-hronika/likumu-grozijumi/aizklato-balsojumu-atcelsanas-megin-jumi-10-saeim.html

Vēl viens spilgts piemērs SC ietekmei uz Saeimas darbu ir balsojums par grozījumiem Krimināllikumā, kas paredzēja bargākus sodus par partiju finansēšanas noteikumu pārkāpumiem. Lai gan pret šiem grozījumiem martā balsoja tikai viens deputāts - Ingmārs Līdaka (ZZS), Saeima šos priekšlikumus 2011.gada 31.martā noraidīja, jo gan SC, gan PLL, gan pārējie ZZS deputāti balsojumā atturējās. Taču jūlijā, kad grozījumi likumā tika iesniegti vēlreiz, SC balsoja par. Vairāk: http://www.deputatiuzdelnas.lv/notikumu-hronika/likumu-grozijumi/kriminallikuma-grozijumi-melno-kasu-kriminalizesana.html 

SC deputātu balsis izrādījās noteicošas arī 10.Saeimas lēmumā neizdot kratīšanai deputātu Aināru Šleseru, jo visi SC frakcijas deputāti balsojumā atturējās. Vairāk: http://www.deputatiuzdelnas.lv/notikumu-hronika/likumu-grozijumi/deputatu-imunit-tes-atcelsanas-megin-jums-10-saeim.html

TV3 raidījums Nekā Personīga secināja, ka SC un ZZS kopīgajos balsojumos dažkārt domas ir sakritušas arī tā dēvētajā nacionālajā jautājumā. Piemēram, Imigrācijas likuma grozījumos saskaņiešiem ar ZZS atbalstu izdevies saglabāt iespēju Krievijas pilsoņiem turpināt iegādāties īpašumus Latvijā, pretī saņemot pastāvīgās uzturēšanās atļaujas.

Novērojumi par aizklāto balsojumu rezultātiem liecina, ka tieši ZZS un SC balsis 10.Saeimas laikā noteica gan Tiesībsarga, gan arī Valsts prezidenta vēlēšanu iznākumu. Skatīties video: http://www.tv3.lv/content/view/13732/282/

10. Saeimas svarīgākie balsojumi no tiesiskuma un pretkorupcijas viedokļa : http://zoom.it/RoFe#full

PAŠVALDĪBĀS

Saskaņas centrs pašvaldībās ir pārstāvēts dažādos Latvijas novados. Lielākā partiju apvienības veiksme bija 2013.gada pašvaldību vēlēšanas, kad Rīgā partiju apvienība Saskaņas centrs un Gods kalpot Rīgai ieguva pārliecinošu vēlētāju atbalstu un Nils Ušakovs atkārtoti kļuva par Rīgas mēru. Rīgas domē partiju apvienība ieguva 39 no 60 deputātu mandātiem.

Partiju apvienība pārstāvēta gandrīz visās lielākajās pašvaldībās ar vairākiem deputātiem. Vislielākā pārstāvniecība partiju apvienībai ir Latgalē. Rēzeknes pilsētas domē, kur SC pārstāvis Aleksandrs Bartaševičs ir domes priekšsēdētājs, no SC saraksta ievēlēti astoņi deputāti. Zilupes novadā 8 no 9 deputātu vietām ir ieguvis tieši SC, vadot novadu. Seši deputāti pārstāvēti Rēzeknes novada domē, četri deputāti Ludzas novadā.

Par Rīgas domes korupcijas skandāliem no 2009.gada līdz 2013.gada vairāk lasi šeit.

EIROPAS PARLAMENTĀ

2004.gada vēlēšanās uz Eiropas Parlamentu startēja divi saraksti, kas šobrīd ietilpst partiju apvienībā Saskaņa – Latvijas Sociālistiskā partija un Tautas Saskaņas partija, taču neviens no to kandidātiem netika ievēlēts.

2009.gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās no Saskaņas Centra saraksta tika ievēlēti divi deputāti: Alfrēds Rubiks un Aleksandrs Mirskis.

Visi ar Saskaņas Centru līdz šim saistītie kandidāti 2014.gada 24.maija vēlēšanās startē no atšķirīgiem sarakstiem.

Partijas programmas ilustratīvs atspoguļojums (infografika). Lūdzu, uzgaidi vai "atsvaidzini" lapu (nospied uz klaviatūras F5), ja tā vēl nav ielādējusies. Ja dati vēl nav ielādējušies, lūdzam skatīt kā failu šeit

Ja dati vēl nav ielādējušies, lūdzam skatīt kā failu šeit

Saskaņas - lielākie ziedotāji | Create Infographics
 
Vārds, Uzvārds, Dzimšanas dati Nodarbošanās / Ienākumu avots / Saistība ar politisko partiju
Agnis Miķelsons, 25.11.1949 Nekustamo īpašumu uzņēmējs. Valdes loceklis SIA "Konsultāciju sabiedrība "Miķelsons & Partneri" (juridiskie pakalpojumi), SIA "QRM" (nekustamie īpašumi, grāmatvedība, konsultācijas u.c), SIA "MŪSU NAMI", SIA "PAMATS ĪPAŠUMI", AS "Biroju sistēmas" (nekustamie īpašumi), SIA "MEŽAKRASTS" u.c.
Margarita Brikmane, 18.10.1945 Valdes locekle AS Rīgas starptautiskā autoosta, Padomes locekle AS Biroju sistēmas. Darbojas arī Latvijas Loģistikas asociācijā un biedrība Idejas cilvēkiem
Arkādijs Suharenko, 30.05.1959 Rietumu bankas padomes priekšsēdētāja vietnieks, Rietumu Bankas labdarības fonda padomes priekšsēdētājs, miljonārs. AS "Rietumu Asset Management" ieguldījumu pārvaldes sabiedrība, padomes priekšsēdētājs. Padomes loceklis AS "EZRA-SK Rīgas slimnīca "Bikur Holim"" (slimnīcu darbība). Padomes priekšsēdētājs "RB ASSET MANAGEMENT" ieguldījumu pārvaldes sabiedrība (fondu pārvaldīšana, finanšu pakalpojumi).
Dmitrijs Krutiks, 02.02.1976 Valdes priekšsēdētājs RB ASSET MANAGEMENT, Akciju sabiedrība ieguldījumu pārvaldes sabiedrība (fondu pārvaldīšana, finanšu pakalpojumi)
Aivars Bergers, 16.06.1969 Valdes loceklis SIA INSERVISS CREDIT (finanšu pakalpojumi, juridiskie pakalpojumi), "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija, SIA Tērbatas biroju nams, SIA ARIF GROUP (juridiskie pakalpojumi)
Roberts Bašķers, 10.09.1994  
Lidija Kosmačova, 23.03.1949 Darbojas SIA KLIKO (Dzīvojamo un nedzīvojamo ēku būvniecība)
Inna Točilkina, 04.03.1970 Valdes locekle SIA KONSTANTA ENERGO (Kravu automobiļu iznomāšana un ekspluatācijas līzings, Elektronisko ierīču, telekomunikāciju iekārtu un to daļu vairumtirdzniecība), SIA KONSTANTA TVIS (Elektrisko mājsaimniecības ierīču vairumtirdzniecība)
Ņikita Ņikiforovs,  08.09.1983 Esošais Saeimas deputāts
Renāts Lokomets, 28.03.1978 Valdes priekšsēdētājs SIA Vesetas 7 (nekustamie īpašumi), SIA InCREDIT GROUP (kreditēšanas pakalpojumi), SIA RB Investments (finanšu pakalpojumi). Valdes locekle AS Rietumu Banka, RB ASSET MANAGEMENT, Akciju sabiedrība ieguldījumu pārvaldes sabiedrība (fondu pārvaldīšana, finanšu pakalpojumi)
Andrejs Ņilovs, 23.03.1966 AS “DC Holding” ( Intelektuālā īpašuma un līdzīgu darbu līzings, izņemot autortiesību objektus, Restorānu un mobilo ēdināšanas vietu pakalpojumi) valdes priekšsēdētājs. Valdes loceklis SIA "DC TRADE" (Kafijas, tējas, kakao un garšvielu vairumtirdzniecība). Uzņēmumi zināmi kā Double Coffee.
Valērijs Ņikiforovs, 04.02.1948  Valdes loceklis SIA "Baltijas psiholoģijas un menedžmenta augstskola", SIA "BKU BŪVE", SIA "BALTIJAS STARPTAUTISKĀ AKADĒMIJA"

Avoti:

CrediWeb.lv
VID amatpersonu deklarācijas
Lursoft.lv
KNAB Partiju Finanšu datu bāze
Publiskos avotos pieejamā informācija, google.com u.c

 

 

Šajā lapā pieejama statistika par partijas kandidātu skaitu, dzimumu, vecumu, izglītību, valodu zināšanām un dzīvesvietu, kas apkopota infografikā. Ja dati lejupielādējas lēnu, lūgums, uzgaidīt vai skatīt tos failā šeit

 

SASKAŅA KANDIDĀTI | Create Infographics

Pēdējās izmaiņas veiktas 31.08.2014

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!