12. saeima / Valsts sagrābšana

Jūn 27 2017
Foto: https://www.facebook.com/SaldusSargi/

Saldus aizsardzības biedrība: uz Saeimas komisiju sēdēm grūti izbraukāt

Saldus aizsardzības biedrība, kas iestājas par attīstītu un sakārtotu Saldus novadu, panākuši, ka jaunais novada domes sasaukums padarījis pašvaldības darbu atklātāku. Biedrības valdes loceklis Miks Muižarājs stāsta, kā ar 360 grādu video palīdzību tagad iespējams sekot katra deputāta darbam domes komitejās. Video ierakstu skatījumu skaits pārsniedz tūkstoti, kas liecina - sabiedrību interesē, kā tiek pieņemti lēmumi.

Ja līdzīgas tehnoloģijas ieviestu Latvijas parlamentā, interesenti visā Latvijā varētu sekot komisiju sēžu norisei. Miks Muižarājs skaidro, ka reģionālajām un vietējām organizācijām izbraukāt uz Rīgu, lai sekotu likumprojektu izskatīšanai Saeimas komisijās ir grūti. 

"Ir ieviesta 360 grādu kamera, ar kuras palīdzību var skatīties arī uz katru deputātu - ko viņš saka, ko viņš pieraksta, cik ļoti viņš iesaistās. (..) Ir daudz vieglāk izekot līdzi, it sevišķi redzēt, kādas ir konkrētā deputāta pozīcijas šajos jautājumos un kādas ir apspriestās pieejas, kā šo jautājumu varētu risināt."

Delna un PROVIDUS vērš uzmanību, ka pilnvērtīgai Saeimas darba iepazīšanai, svarīgi dzirdēt diskusijas parlamenta komisijās, kuru sēžu ieraksti šobrīd nav brīvi pieejami sabiedrībai. Lai mudinātu Saeimu vienoties par audio ierakstu publicēšanu, Delna izveidojusi iniciatīvu portālā „Manabalss.lv”.

 

Video tapis projektā „Valsts sagrābšanas pazīmju analīze: Latvijas gadījums”. Projektu daļēji finansiāli atbalsta fonds Atvērtās sabiedrības institūts (Foundation Open Society Institute) sadarbībā ar Atvērtās sabiedrības fondu (Open Society Foundations) Think Tank Fund un Sabiedrības integrācijas fondu. Par video saturu atbild Sabiedrība par atklātību - Delna.

Pēdējās izmaiņas veiktas 25.07.2017

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!