12. saeima / Valsts sagrābšana

Nov 11 2016

Ināra Šure: bizness domā, vai vispār Latvijā ir droši palikt

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure komentē Saeimas monitoringa rezultātus, kas iegūti projektā "Valsts sagrābšanas pazīmju analīze: Latvijas gadījums" 2016.gada septembrī. Lēmumu pieņēmēju praksi, atsaukties uz gadījumiem no savas personiskās dzīves, Ināra Šure saista ar nepietiekamu iedziļināšanos un uzsver, ka jāvērtē likumprojektu grozījumu ietekme valstiskā līmenī. 

"Tikai ekonomiskie pamatojumi vai arī skaitļi, aprēķini var parādīt, vai tas [grozījumi] ir sakarīgi Latvijai vai nav. [..] Šādi neprognozējami, lozungaini likumi noved pie tā, ka vienkārši bizness domā, vai vispār Latvijā ir droši palikt."

 

 

 

Saeimas monitoringā septembra mēnesī tika secināts:

  • daži deputāti likumprojektu izskatīšanas gaitā atsaucas uz gadījumiem no savas personiskās dzīves
  • Saeimas deputāti valsts sagrābšanas pazīmes saskata iesniegto priekšlikumu pamatojuma trūkumā un šauru privātu interešu lomu izpildvaras līmenī, no kuras nāk liela daļa likumdošanas iniciatīvu.

Dažu deputātu prakse, likumprojektu izskatīšanas gaitā atsaukties uz gadījumiem no savas personiskās dzīves, novērota Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā, skatot grozījumu projektus Alkoholisko dzērienu aprites likumā un Autopārvadājumu likumā, un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, izskatot pieprasījumu pēc apropriāciju pārdales. 

Projekta "Valsts varas sagrābšanas pazīmju analīze: Latvijas gadījums" metodoloģija  

Saeimas monitoringa ziņojums par 2016.gada septembri

Projektu daļēji finansiāli atbalsta fonds Atvērtās sabiedrības institūts (Foundation Open Society Institute) sadarbībā ar Atvērtās sabiedrības fondu (Open Society Foundations) Think Tank Fund.

Pēdējās izmaiņas veiktas 20.12.2016

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!