12. saeima / Valsts sagrābšana

Mar 03 2017
Foto: http://www.lsm.lv/autors/evita-purina/433/

Evita Puriņa: deputāti bieži nezina, kam dod "deputātu kvotu" naudu

Žurnāliste Evita Puriņa, kura vairākus gadus pētījusi, kādiem mērķiem tiek piešķirtas tā sauktās "deputātu kvotas", komentē kvotu dalīšanas principus. 

"Tas pēc būtības ir tas, ko kādreiz sauca par valsts investīciju programmu, kur katru gadu valsts budžetā bija arī noteikti miljoni, paredzēti pilnīgi jaunām lietām, jaunām investīcijām, lielām, jaunām celtnēm. (..) Un tā, kā tā pirms vairākiem gadiem tika nolikvidēta, tad tagad, ekonomikai atkal attīstoties un valstij kļūstot turīgākai, budžets aug un citas vietas nav kā kvotu sistēmu izmantot, lai sadalītu [naudu]."

 

2016.gada novembrī domnīca PROVIDUS un Sabiedrība par atklātību – Delna, turpinot Saeimas monitoringu,  novēroja, ka “deputātu kvotu” priekšlikumu izvērtēšanā Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā deputāti darbojās kā „balsošanas mašīnas”, pietiekami neiedziļinoties katra priekšlikuma lietderībā.


Ar visu monitoringa ziņojumu var iepazīties: http://deputatiuzdelnas.lv/assets/upload/userfiles/files/Saeimas%20monitoringa%20zinojums_NOV%202016(3).pdf


(Attēls: LSM, http://www.lsm.lv/autors/evita-purina/433/)

Video tapis projekta „Valsts sagrābšanas pazīmju analīze: Latvijas gadījums” ietvaros, sekojot likumdošanas iniciatīvām un amatpersonu iecelšanas procesam Saeimā. Projektu daļēji finansiāli atbalsta fonds Atvērtās sabiedrības institūts (Foundation Open Society Institute) sadarbībā ar Atvērtās sabiedrības fondu (Open Society Foundations) Think Tank Fund un Sabiedrības integrācijas fondu.


Par video saturu atbild Sabiedrība par atklātību - Delna. 

Pēdējās izmaiņas veiktas 12.07.2017

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!