12. saeima / Valsts sagrābšana

Okt 29 2016

Arnis Vērzemnieks: steigā nevar panākt kvalitatīvu likumprojektu

McCann Consulting Padomes priekšsēdētājs Arnis Vērzemnieks komentē Saeimas monitoringa rezultātus, kas iegūti projektā "Valsts sagrābšanas pazīmju analīze: Latvijas gadījums" 2016.gada jūnijā.

Izpildvaras vēlmi izskatīt likumprojektus steidzamības kārtībā, pamatojot to ar Eiropas Savienības direktīvu ieviešanas termiņiem,  Arnis Vērzemnieks uzskata par nepamatotu praksi.

“Ir jāsaprot, ka viņam [lēmumu pieņemšanas procesam] ir jābūt pietiekoši garam. Tādēļ, lai varētu iesaistīt pēc iespējas vairāk ieinteresētās puses.”

 

 

Saeimas monitoringā jūnija mēnesī tika secināts:

  • valsts sagrābšanas pazīmes saskatāmas likumprojekta “Grozījumi likumā “Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās”” izskatīšanas gaitā
  •  izpildvaras pārstāvji turpina izmantot Eiropas Savienības direktīvu ieviešanas termiņus kā pamatojumu steidzamai likumprojektu izskatīšanai

Projekta "Valsts varas sagrābšanas pazīmju analīze: Latvijas gadījums" metodoloģija  

Saeimas monitoringa ziņojums par 2016.gada jūniju   

Projektu daļēji finansiāli atbalsta fonds Atvērtās sabiedrības institūts (Foundation Open Society Institute) sadarbībā ar Atvērtās sabiedrības fondu (Open Society Foundations) Think Tank Fund.

Pēdējās izmaiņas veiktas 20.12.2016

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!