Padomi līdzdalībai

Kā līdzdarboties Saeimas darbā?

Tikšanās ar deputātiem. Lai noskaidrotu kādu sev interesējošu jautājumu vai aktualizētu kādu problēmu, ikvienam ir iespēja tikties ar Saeimas deputātiem. Turklāt piektdienās deputātiem nav komisiju un Saeimas sēžu; piektdienas paredzētas, lai tiktos ar vēlētājiem. Lai tiktos ar kādu deputātu, tas iepriekš jāsarunā, zvanot deputāta palīgam (kontaktu saraksts) vai rakstot deputātam e-pasta vēstuli. Tikšanās var pieteikt arī Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrā.

Piedalīties komisiju un apakškomisiju sēdēs. Ja interesē kāds jautājums, ko izskata atbildīgā komisija, iespējams komisiju sēdēs klausīties klātienē. Lai apmeklētu Saeimas plenārsēdes vai komisiju sēdes, nepieciešams vērsties Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrā.

NVO sadarbība ar komisijām. Ja pārstāvat kādu nevalstisko organizāciju, savas intereses iespējams aizstāvēt piedaloties komisijas sēdēs. Katrai komisijai ir koordinators, kurš atbildīgs par sadarbību ar NVO. 2006. gadā Saeima izdeva deklarāciju par pilsoniskās sabiedrības attīstību Latvijā un sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām, no kuras izriet, ka Saeima apņemas iesaistīt Saeimas komisiju darbā nevalstisko organizāciju pārstāvjus un Saeimas komisijās uzklausīt nevalstisko organizāciju un sabiedrības viedokļus un ieteikumus par attiecīgās komisijas kompetencē esošajiem jautājumiem un organizēt priekšlikumu izskatīšanu likumprojektu un lēmumu projektu pilnveidošanai. Saeima ik gadu organizē NVO forumu, kurš katru reizi veltīts citai tēmai. 2011. gada fourms „Stabilitāte. Partnerība. Attīstība” notika 16. maijā.

Pēdējās izmaiņas veiktas 08.09.2014

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!