Padomi līdzdalībai

Kā sazināties ar Saeimas deputātu?

Ar  Saeimas deputātiem var sazināties elektroniski. Katram deputātam ir piešķirta elektroniskā pasta adrese, kas veidojas no viņa vārda un uzvārda, nelietojot garumzīmes un mīkstinājumus: Vards.Uzvards@saeima.lv. Izņēmumi ir gadījumi, kad deputātiem ir vairāki vārdi vai uzvārdi. Izņē…

Lasīt vairāk

Kā līdzdarboties Saeimas darbā?

Tikšanās ar deputātiem. Lai noskaidrotu kādu sev interesējošu jautājumu vai aktualizētu kādu problēmu, ikvienam ir iespēja tikties ar Saeimas deputātiem. Turklāt piektdienās deputātiem nav komisiju un Saeimas sēžu; piektdienas paredzētas, lai tiktos ar vēlētājiem. Lai tiktos ar kādu…

Lasīt vairāk

Kā sekot līdzi komisiju darbam?

Saeimas komisiju sēžu darba kārtība vienmēr tiek publicēta Saeimas mājas lapā. Saeimas komisiju sēdes netiek translētas un stenogrāfētas, taču kopš 2010. gada nogales deviņu komisiju sēdes tiek ierakstītas audio formātā. Visu komisiju sēdes tiek protokolētas, ar protokoliem var iepazīties…

Lasīt vairāk

Kā rīkoties, ja ir aizdomas par kāda deputāta neētisku rīcību?

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija savās sēdēs pieņem lēmumus deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu lietās. Ar iesniegumu izvērtēt deputāta rīcību var vērsties ne tikai deputāti, bet arī iedzīvotāji. Saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 104.pantu ikvienam ir tiesības vērsties valsts un pa&sca…

Lasīt vairāk

Kādi likumi regulē Saeimas un deputātu darbu?

Latvijas Republikas Satversme Saeimas kārtības rullis Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā Saeimas vēlēšanu likums  Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms Saeimas vēlēšanām un Eiropas Parlamenta vēlēšanām 

Lasīt vairāk

Kas ir pilsoniskā līdzdalība?

Pilsonisku līdzdalību saprot kā sabiedrības un indivīda aktivitātes, kuru mērķis ir ietekmē valdību un valsts politiku. Pastāv gan individuālā līdzdalība (piedalīšanās vēlēšanās, vēstules, iesaistīšanās organizācijās, partijās utt.), gan līdzdalība grupās (interešu grup…

Lasīt vairāk

Kas ir politiskā atbildība?

Politiskā atbildība ir spēja uzņemties atbildību par savas rīcības sekām. Latvijā ir virkne instrumentu, kā pieprasīt atbildību no politiķiem: Vēlēšanas. Katrs, kurš aiziet uz vēlēšanām, var rediģēt sarakstu, ietekmēt iekšējo saraksta hierarhiju. Vēlēšanās…

Lasīt vairāk

Kā pieteikties apmeklēt Saeimu?

Individuālā ekskursija Saeimā jāpiesaka divas dienas pirms plānotā apmeklējuma, sazinoties ar Saeimas Kancelejas Protokola nodaļu pa tālruni 67087353 vai sūtot pieteikumu uz e-pastu: ekskursijas@saeima.lv. Ceturtdienās ekskursijas dalībniekiem ir iespēja apmeklēt parlamenta sēdi un klātienē vēro…

Lasīt vairāk

Kā pieteikt piketu?

Sapulces, piketa vai gājiena organizatoram ir jāiesniedz pieteikums pašvaldībai, kuras administratīvajā teritorijā ir paredzēts pasākums. Plānojot piketu pie Saeimas ēkām, pieteikums jāiesniedz Rīgas domei. Pieteikuma norakstu dome nosūta attiecīgās Valsts policijas teritoriālajai struktūrv…

Lasīt vairāk

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!